Покоління Z на ринку праці яку роботу шукають школярі та студенти і що пропонують роботодавці?Покоління Z на ринку праці яку роботу шукають школярі та студенти і що пропонують роботодавці?

Зовсім скоро розпочнуться літні канікули. Проте далеко не всі школярі, а тим більше студенти, планують в цей час відпочивати. Згідно з аналізом бази резюме https://kherson.hh.ua/ | grc на пошукачів віком 14-18 років припадає 4% усіх розміщених CV. Це ілюструє твердження, що представники покоління Z раніше починають працювати, і загалом куди більш самостійні за своїх попередників. Яку роботу шукають молоді кандидати та що пропонують роботодавці у профсфері «Початок кар’єри»?

Основні тези:


—          Профсфера «Початок кар’єри» вже кілька років поспіль є однією з найбільш затребуваних і висококонкурентних на ринку праці України. Так, згідно з аналізом бази вакансій і резюме hh | grc.ua, в першому кварталі 2019 року на одне вакантне місце в ній припадало 10 CV. При цьому середній рівень конкуренції в цей період на ринку праці перебував на рівні 3-4 резюме на одну позицію.

—          Найактивніше вакансії, в яких вказувалася готовність роботодавця взяти на роботу студентів, розміщувалися за такими спеціалізаціями, як «Продажі» (16%), «IT, телеком» (12%), «Виробництво» (12%), «Маркетинг» (8%) і «Адмін. персонал» (8%).

—          Найбільш охоче брати на роботу молодих фахівців готові компанії, що працюють у таких галузях, як «Інформаційні технології, системна інтеграція, інтернет», «Послуги для бізнесу», «Роздрібна торгівля», «Товари народного споживання (нехарчові)», «Медицина, фармацевтика, аптеки».

—          Загалом кількість подібних пропозицій про роботу за останні 12 місяців зросла на 25% порівняно з періодом травень 2017 – травень 2018 р. А зарплатні пропозиції, що залежать як від майбутніх функціональних обов’язків, графіка і типу зайнятості, так і від багатьох інших змінних, у вакансіях, які були розміщені за останній рік і де вказана готовність взяти на роботу студента, стартують від 8500 грн.

—          Не тільки студенти активно шукають роботу, а й старшокласники. На даний момент на категорію претендентів віком від 14 до 17 років припадає 2% усіх розміщених CV. А порівняно з 2015 роком кількість CV, розміщених 18-річними кандидатами, зросла у більш ніж 5 разів. Юні пошукачі цікавляться роботою в таких профсферах, як «Маркетинг», «Мистецтво, медіа», «Продажі», «Адмін. персонал», «IT, телеком»;

—          Зарплатні очікування кандидатів віком від 14 до 18 років стартують від 3000 грн. Юні кандидати шукають роботу операторами колцентру, кур’єрами, промоутерами, копірайтами тощо. Є попит й на більш технічні спеціальності від пошукачів-старшокласників Linkbuilder / SEO Specialist, С# junior, Front-end Developer.

Джерело: hh.ua
Оставьте комментарий

Херсонский ТОП