ІТ-фахівці працюють одразу на декількох роботах

На русском языке

ІТ-фахівці працюють одразу на декількох роботах
ІТ-фахівці працюють одразу на декількох роботах

Портал dev.ua провів опитування серед ІТ-спеціалістів, чи доводилося їм працювати на кількох проєктах.

Тільки третина IT-фахівців ніколи не працювали одночасно на двох проєктах. Водночас майже 24% опитаних практикують таку роботу на регулярній основі.Чи є заборона у компаніях на паралельну роботу на кількох проєктах
Більшість ІТ-фахівців (майже 80% опитаних) зауважили, що таких обмежень компанія не вказує, проте краще про додаткову роботу основному роботодавцю не знати.

Водночас у деяких компаніях заборона про «сидіння одразу на двох стільцях» офіційно прописана в контракті, за порушення цієї норми працівникам виписують штраф. Про такі обмеження повідомили майже 21% респондентів.

Є окремі випадки, як такої заборони немає, але компанія ставить ультиматум, що в робочий час не можна працювати над чимось іншим, окрім проєкту компанії. Але зазвичай роботодавці дозволяють працювати на різних проєктах у межах однієї компанії.

Тобто здебільшого другий проєкт — це таємниця.

Нагадаємо, у квітні загальна кількість вакансій на jobs.dou.ua зменшилася. Проте якщо порівнювати з минулим роком, стало більше нетехнічних вакансій, особливо для початківців. Тим часом конкуренція серед кандидатів зростає вже рік і є рекордною.

Раніше DOU провів дослідження, скільки Trainee/Junior-спеціалістів ІТ-компанії потребували у 2022 році, за допомогою яких каналів їх найняли і які плани щодо найму початківців у 2023-му.

Усього за минулий рік вони найняли 3989 початківців в Україні та 185 за кордоном (враховували лише тих, хто сплачує податки в Україну), найбільше Software Engineers і Support-фахівців.

Джерело

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber
Оставьте комментарий