Голова Нацбанку РП пояснив чому Польщі не обійтися без українських робітниківГолова Нацбанку РП пояснив чому Польщі не обійтися без українських робітників

Країна потребує щонайменше 5 мільйонів додаткових працівників для гарантування стабільного економічного зростання.

Робітники з України вкрай потрібні Польщі для гарантування та збереження економічного зростання. Про це заявив голова правління Національного банку Польщі Адам Глапінський, повідомляє Tyzhden.ua

Він наголосив, що для нього одним з найважливіших питань є те, чи спроможна Польща створити достатньо умов для залучення робочої сили із сусідніх України та Білорусі.

Повідомляється, що дефіцит кваліфікованих кадрів Польща відчула особливо гостро протягом останніх років. За цей період у країні спостерігалося стале економічне зростання та скорочення рівня безробіття. У грудні торік показник безробіття у Польщі становив 6,6 відсотка, а зростання ВВП, за оцінками аналітиків, сягнуло рівня у 4,5 відсотка. Однак проблемними для польського ринку праці виявилися такі негативні тенденції як дедалі помітніше старіння населення й трудова міграція серед молодих поляків у заможніші країни Західної Європи, пояснив керівник польського регулятора. В країні із 38-мільйонним населенням працюють лише 16 мільйонів.

Глапінський зазначив, що за таких умов хвиля дешевих робочих рук з України та Білорусі компенсувала значний кадровий голод на ринку праці Польщі. Утім, візова лібералізація для України з боку ЄС може призвести до того, що дедалі менше українських трудових мігрантів обиратимуть саме Польщу країною, в якій вони воліли б працювати, побоюється керівник нацбанку РП.

Наразі на польському ринку праці зайнято від 1 до 1,5 мільйона українських громадян, з яких чимало працюють нелегально без відповідних дозволів. За оцінками польської Спілки підприємців та працедавців, які робилися два роки тому, Польща потребує щонайменше 5 мільйонів додаткових працівників для гарантування стабільного економічного зростання.

Нагадаємо, раніше в січні стало відомо, що українських працівників на міжнародному підприємстві Lindab у Польщі зобов’язали носити синьо-жовту робочу форму. Директор підприємства стверджує, що це полегшує комунікацію, натомість експерти вважають це проявом дискримінації за національною ознакою. Згодом речник громадянських прав Польщі заявив, що звернеться до місцевої інспекції праці щодо проведення перевірки на підприємстві Lindab.

Домашний кабинет

Когда поиск работы в социальных сетях действительно работает
Робочий день в Україні подовжать а літні канікули скоротять? (Огляд преси)
ТОП самых редких и интересных профессий в Украине
Работа в Канаде сезонный заработок для украинцев
Три совета как искать работу в другом городе
Работа мечты Система мотивации от Марка Цукерберга для работников компании Facebook
Как правильно распределить рабочее время
ТОП 10 Новых профессий в украинской промышленности 
Заробитчане не могут подвердить свой трудовой стаж

Оставьте комментарий