Експерт Дефіцит овочів Україні не загрожує

Експерт Дефіцит овочів Україні не загрожує
Експерт Дефіцит овочів Україні не загрожує

Основна проблема в секторі овочівництва України — скорочення посівних площ через окупацію південних областей. Однак дефіциту овочів очікувати не варто.

Про це заявила аналітик «Українського клубу аграрного бізнесу» Світлана Литвин в коментарі «Фокусу».

Подписывайтесь на Telegram-канал "Блокнот Херсона" и в Viber

«Значних ризиків дефіциту основних овочевих культур немає, оскільки 85% всієї овочевої продукції в Україні вирощується в господарствах населення і лише 15% — промисловими господарствами. Крім того, виробники в інших областях України, розуміючи ризики виникнення дефіциту на певні овочеві культури та потенційно привабливі ціни на них, потроху збільшують насадження овочів у своїх господарствах», — додала вона. 

За словами аналітика, формування цін на овочі буде залежати від співвідношення попиту та пропозиції. З одного боку, якщо погодні умови дозволять отримати гарний врожай овочів, то значного зростання цін не буде. 

«Та навіть при обмеженій пропозиції ціни не будуть стрімко зростати через низьку купівельну спроможність українців зараз і одразу після закінчення війни», — прогнозує Світлана Литвин.

Вона вважає, що виключення можуть становити баштанні культури, оскільки значна частка їх виробництва припадає на Херсонську область. А значно збільшити обсяги виробництва в інших областях навряд чи можливо. Однак ситуація може змінитися у випадку деокупації Херсонської області та відновлення поставок в інші регіони України. 

Джерело: agroportal.ua

Подписывайтесь на Telegram-канал "Блокнот Херсона" и в Viber