Українцям скасовують соціальні пенсії чим замінять

Українцям скасовують соціальні пенсії чим замінять

Українцям скасовують соціальні пенсії чим замінять
Українцям скасовують соціальні пенсії чим замінять

Багато українців, які розраховують на отримання «соціальної» пенсії від держави, зіткнуться зі скасуванням цієї виплати. Замість неї громадянам нарахують спеціальну державну допомогу відповідно до отриманого за роки праці стажем.В Україні планується скасування «соціальних» пенсій, які нараховуються громадянам, які не мають мінімального стажу для пенсійних виплат. Замість цього людям пенсійного віку буде запропонована державна допомога. Про це докладно розповів радник голови Міністерства соціальної політики України Микола Шамбір.

За словами чиновника потенційні пенсіонери, які не мають мінімального страхового стажу у 15 років і досягли 65-річного віку, стануть отримувати спеціальну держдопомогу. При цьому він зазначив, що громадяни зі стажем в 35 років і 15 років не повинні отримувати однакові виплати від держави, а право на пенсію повинні мати тільки ті, у кого є мінімальний стаж, прив’язаний до цієї виплати.

Крім того, Микола Шамбір пояснив, що спеціальні виплати на які претендують українці по досягненню 65-річного віку і які не можуть похвалитися мінімальним стажем, буде виплачуватися не Пенсійним фондом України, як у випадку з пенсіями, а органами соціального захисту населення. При цьому поняття «соціальна пенсія» буде скасовано.

Державна допомога при відсутності необхідного страхового стажу буде нараховуватися і чоловікам і жінкам після 65 років, а кількість грошей, що виплачуються таким громадянам, не повинно бути менше прожиткового мінімуму, встановленого в державі. На сьогоднішній день ця сума дорівнює 1 712 гривням.

Джерело


Оставьте комментарий