24 лютого 2022 року життя херсонців розділилось на «до» і «після»: в бік міста рушили колони російських загарбників з боку Криму. З тих пір місто обороняється: розтрощені крамниці, є жертви серед мирних мешканців, місто заблоковане росіянами. Але в той же час, влада в місті українська, а комунальні служби працюють попри обстріли та невиконання росіянами домовленостей.
6 березня Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні оголосив, що відсьогодні Херсон має статус Міста-героя, а міський голова Херсона Ігор Колихаєв отримує Орден «За Мужність».
Що таке Місто-герой?
Місто-герой – це почесне звання, найвищий ступінь відзнаки для міст, захисники яких виявили масовий героїзм, мужність і стійкість під час Другої світової війни, яку в СРСР називали великою вітчизняною. Термін «місто-герой» з’явився 1942 року спочатку спонтанно, на сторінках «Правды» і в публіцистиці, а 1 травня 1945 року статус набув офіційності: йшлось про салют у містах-героях Санкт-Петербурзі (тоді Ленінграді), Волгограді (тоді Сталінграді), Севастополі та Одесі.
Безприкладна тривалість оборони цих міст (оборона Ленінграда тривала з 10 липня 1941 по 14 січня 1944, Сталінграда – з 17 липня по 18 листопада 1942, Севастополя – з 30 жовтня 1941 по 4 липня 1942, Одеси – з 10 серпня по 16 жовтня 1941) зірвала плани вермахту щодо «блискавичної війни», надовго затримала просування окупаційних військ, створила сприятливі можливості для переформування сил Червоної армії і її переходу в контрнаступ.
Правда, знайома історія?
Саме так відбулось із Херсоном, Гостомелем, Харковом, Черніговом, Маріуполем і Волновахою. Плани «блискавичної» перемоги Кремля зруйновані Збройними силами України, місцевою владою та містянами, які не бояться виходити на мітинги, займатись волонтерською діяльністю та публічно виявляти свою позицію щодо українськості міст.
Джерело: kavun.city