Скільки грошей на світовому ринку порно та скільки у цій галузі заробляють українці

Скільки грошей на світовому ринку порно та скільки у цій галузі заробляють українці
Скільки грошей на світовому ринку порно та скільки у цій галузі заробляють українці

Порнографічні картинки були популярними у Японії ще з часів Середньовіччя, а з часом породили новий вид манги порнографічного напряму. Подібний контент для дорослих є у всіх культурах світу, але ставлення до нього мінялося з часом. Сучасна порнографія перетворилася на індустрію, що приносить великі статки учасникам ринку.

Користувачі PornHub з України генерують трафік, що займає 14-те місце серед інших країн світу. Хоча в Україні досі зберігати та поширювати такий контент заборонено законом, у травні 2024 року PornHub став платником податку на додану вартість. SPEKA пише, скільки грошей заробляє світова порноіндустрія, хто основні гравці та які бізнес-моделі вони використовують, пише thepage.ua.

Світова порноіндустрія: скільки грошей, переглядів та країни-лідери

У грудні 2023 року Україна була на 14-му місці у рейтингу країн з найбільшим трафіком на PornHub. Половина всіх українських користувачів мають вік від 18 до 34 років. Найменша глядачів серед людей віком 65+.

5 країн, що є лідерами за трафіком на PornHub*

 • США
 • Філіппіни
 • Франція
 • Мексика
 • Велика Британія

*Дані статистики сайту

В Університеті штату Нью-Мексико підрахували, що ємність світового ринку порнографії становить $97 млрд. Від $10 до $12 млрд з них надходять із США. Доходи від традиційних порнофільмів скорочуються протягом останніх кількох років. Але попит на нові формати контенту для дорослих, такі як моделі з вебкамерами, зростають. Втім, дослідники кажуть, що більшість фінансової інформації про галузь — це не конкретні цифри, а лише оцінки.

Які порносайти збирають найбільше переглядів*

 • XVideos — 2,9 млрд
 • Pornhub — 2,7 млрд
 • XNXX — 2,4 млрд
 • xHamster — 1,3 млрд
 • Stripchat — 722 млн
 • Spankbang — 593 млн
 • Chaturbate — 466 млн

*Кількість переглядів на місяць у травні 2023 року, за даними Earthweb.Зовнішня реклама PornHub Скільки грошей на світовому ринку порно та скільки у цій галузі заробляють українці
Зовнішня реклама PornHub Скільки грошей на світовому ринку порно та скільки у цій галузі заробляють українці

Що відомо про PornHub

PornHub залучає майже 3 млрд відвідувачів щомісяця. Цей ресурс славиться не лише своїм контентом, але й цікавими маркетинговими рішеннями та статистикою користувачів. Крім того, PornHub відомий своїми благодійними заходами, як, наприклад, наданням безкоштовного преміум-доступу під час початку пандемії коронавірусу.

Одним з основних власників та бенефіціаром компанії MindGeek, що володіє порносайтами Pornhub, RedTube і YouPorn, є американський підприємець Бернард Бергемар. Про це повідомляє видання Financial Times. Сам Бергемар відмовився коментувати інформацію. Однак кілька джерел підтвердили, що через акції дочірніх компаній MindGeek він є найбільшим власником і найбільшим бенефіціаром групи.

Бізнес-моделі на порноринку та як вони мінялися

Неймовірно, але за наявності у світовій мережі безплатного порноконтенту проєкти галузі приносять своїм власникам великі доходи. Вони використовують різні бізнес-моделі, найпоширеніша — прибутки з реклами.

Раніше на порно заробляли подібно до решти розважального бізнесу. Прибутки отримували від продажів журналів та реклами у них, від прокату кінофільмів та продажу їхніх записів на VHS і DVD. Також використовували моделі платних каналів для дорослих за підпискою. Інтернет все змінив.

Гравці порноринку одними з перших побачили можливості мережі і почали поширювати через неї свій контент. Наприкінці 1990-х відео для дорослих ніяк не регламентувалося, але з часом галузь почала впроваджувати правила гри на ринку.

Більшість порносайтів на початку 2000-х заробляли підпискою. Сайти пропонували галерею зображень і отримували оплату за доступ до більш відвертого контенту або його кількості.

Для залучення користувачів уже не можна було використовувати звичайну рекламу в Google, наприклад, тому створювалися різні каталоги та тизерні мережі з відвертими банерами.

Із запуском YouTube схему поширення відео швидко адаптували в порноіндустрії. Сьогодні сайти для дорослих зі словом Tube у назві збирають найбільшу аудиторію. Ці платформи, як і YouTube, заохочують користувачів ділитися аматорським контентом. Для цього створені різні види фінансових винагород та бонусів.

Також багато сайтів для дорослих отримують кошти від рекламного трафіку. Але великі відомі бренди не підуть рекламуватися на таких сайтах, тому власникам доводиться залучати специфічних рекламодавців: гемблінгові платформи, інші порносайти, продавців секс-іграшок тощо. MindGeek, що володіє PornHub, навіть створила власну рекламну компанію TrafficJunky.

Порноіндустрія в Україні

Компанія, якій належить сервіс PornHub, стала платником податку на додану вартість в Україні. Про це 2 травня повідомив голова Комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у своєму Telegram-каналі. Ймовірно, поштовхом для реєстрації компанії став штраф від податкової у грудні 2023 року.

Ще раніше платником податків зареєстрували сервіс OnlyFans. У 2023 році цей сервіс сплатив до бюджету України $944 тис., а за перший квартал 2024 року — вже $700 тис.

Проте в Україні знімання та зберігання порнографічного та еротичного контенту досі є порушенням закону. У 2022 році в країні пройшла перша хвиля за легалізацію порно, що дозволило б, на думку ініціаторів, легалізувати прибутки цієї галузі та захистити секс-працівників.

Автори петиції на підтримку легалізації наголошують, що у законах щодо контенту для дорослих багато понять, які можна трактувати по-різному: «антиетичні сцени», «нижчі інстинкти». Через це вже є кілька прецедентів, коли в Україні засуджували людей за поширення порно, хоча передача відео або фото відбувалася у приватному спілкуванні, без заробляння грошей.

Джозефіна Джексон (Юлія Сеник) з актором Джонні Сінсом. Фото Wikipedia Скільки грошей на світовому ринку порно та скільки у цій галузі заробляють українці
Джозефіна Джексон (Юлія Сеник) з актором Джонні Сінсом. Фото Wikipedia Скільки грошей на світовому ринку порно та скільки у цій галузі заробляють українці

Популярна порноакторка українського походження Юлія Сеник, що має псевдонім Джозефіна Джексон, є прикладом успішних заробітків у галузі порно. 2023 року вона долучилася до підтримки реабілітації військовослужбовців з ампутаціями, і ця акція привернула увагу до неї. З її інтерв’ю у різних ЗМІ стало відомо, що Сеник заробляє близько $20 тис. на місяць. Вона також зізналася, що свій автомобіль BMW X3 планує віддати на потреби ЗСУ, бо купила собі вже новіший, більш свіжої моделі. Залежно від року випуску BMW X3 на вторинному ринку коштує від $15 до $60 тис. За деякими даними, статки акторки сягають $1-5 млн.

Проте, це скоріше виняток. Більшість порноакторок та моделей мають значно менші заробітки. Щоб мати великі гроші, в цій індустрії треба стати відомим.

Оставьте комментарий