Чому потрібно утилізувати алюмінієві бляшанки?
Алюміній відноситься до непоновлюваних ресурсів і є одним з енергозатратних металів . Головне джерело йогодобування — боксит. Але виробництво бокситового алюмінію пов’язане з багатьма екологічними небезпеками. Він дуже енергоємний і призводить до забруднення ґрунту, води та повітря.
Про це этом сообщает сайт energolife.info.
Водночас можливості другого життя алюмінієвої бляхи практично безмежні.
Механічні властивості алюмінію, отримані в процесі переробки, не відрізняються від механічних властивостей алюмінію, отриманого з бокситу. Адже під час плавлення хімічні властивості його не змінюються. Тому відновлений метал може використовуватися у харчовій промисловості.
Цим скористалися виробники спеціальних контейнерів для збору та подальшої переробки різних упаковок, і, зокрема, алюмінієвої тари.
Так, під лозунгом: «Од бляшанки до бляшанки — тільки 8 тижнів» — продукують та розміщують так звані «пушкомати» за кордоном, зокрема в Польщі. Такий сервіс був продемонстрований нещодавно на еко-виставці POL-ECO-SYSTEM в Познані.
«Пушкомати встановлюються нами в місцях масового скупчення людей. Це значно дозволяє економити природні ресурси, які витрачаються при виготовленні бляшанок. До того ж, кожен, хто скористається послугою отримує чек на 5 грошей, який можна використати в супермаркетах», — повідомив представник Every Can Counts.
На сьогоднішній день Польща має високий рівень відновлення алюмінієвих банок та продовжує демонструвати тенденцію до його зростання.