Американська мрія під Києвом меценат зі США збудував для переселенців райське містечко

Вулиця цілого селища на Київщині побудована в американському стилі. Капітальні будинки укомплектовані одразу і меблями, і навіть посудом: усім необхідним.

Американська мрія під Києвом меценат зі США збудував для переселенців райське містечко
Американська мрія під Києвом меценат зі США збудував для переселенців райське містечко

В селі Тарасівка на Київщині благодійний фонд на кошти мецената зі США розбудовує для переселенців справжнє містечко на американський манер. 

Про це йдеться в ТСН.

Люди з прифронтових сіл і міст довго не покидають рідні місця навіть під обстрілами. Нерідко вони заявляють: «А куди їхати? Де жити?» Хоч держава і виділяє гроші переселенцям, із цим справді велика проблема. І тимчасові мобільні містечка її не вирішують.

Родин, у яких війна відібрала все – роботу, здоров’я, житло – тут проживає вже вісімдесят. Тут – це за 20 кілометрів від столиці, в селі Тарасівка. Благодійний фонд на кошти мецената зі США розбудовує для переселенців справжнє містечко на американський манер. 

Це не просто капітальні будинки, а укомплектовані одразу і меблями, і навіть посудом – усім необхідним. Тут буде 28 багатоквартирних будинків садибного типу на 675 осіб.

«Там понад 10 гектатів були в приватній власності. Ця земля була незабудована і фонд викупив її. Ми допомагали у дозвільних документах, містобудівній документації. Це єдине унікальне містечко в україні яке не є модульним. Це капзабудова. Усі документи розглядає особисто фонд. І вони ухвалюють рішення особисто щодо заселення кожної родини», – каже перша заступниця боярського міського голови Тетяна Кучкова.

Між будинками розміщені дитячі майданчики, посаджені дерева, є газон, парковки. Є навіть власне озерце з рибою. Це зовсім не схоже на тісні українські спальні райони.

Американська мрія під Києвом меценат зі США збудував для переселенців райське містечко
Американська мрія під Києвом меценат зі США збудував для переселенців райське містечко

Багатоповерхівок тут не має – лише двоповерхові будинки та одноповерхові дуплікси на дві родини. В одному з них мешкає Микита з родиною із Северодонецька. Це помешкання родина переселенців, як і всі тут, отримала безкоштовно на 5 років.

«Нам сказали, що до 5 років ми тут будемо мешкати і кожен місяць будемо перепідписувтаи договір. Платити будемо лише за комунальні послуги і прибудинкову територію», – каже Микита

Директорка фонду пояснює: 5 років є достатнім строком, щоб стати на ноги. Так& вирішила засновниця фонду – українка, яка 20 років живе в США, та основний донор проєкту –амеркианець-мільйонер з Юти Делл Лой Хенсон. На честь якого й назвали містечко.

Усі працездатні мають працювати – це умова від фонду. А ще: не повинні  мати власного житла на вільній території України.

«Там були такі історії – ми ридали всім офісом. Ридали ми, ридали американці. Витратили купу часу. Потім ми починаємо перевіряти документи для поселення – підняли майнові права а у них квартири. А писали – останній кусок хліба доїдають. Навіщо ви нам брешете? Це демотивує страшно! Але потім знайомишся з людьми, яким дійсно треба допомога, і в тебе виростають крила», – розповідає директорка благодійного фонду Тетяна Рябоволова.

Заявок вже понад 7 тисяч. Їх детально розглядає  комісія спочатку в Україні, потім у США. 

Вже майже два роки родина Микити з Северодонецька поневірялася арендованими квартирами. Напередодні вторгнення вклали всі кошти в товар – мали магазин. А заощадження – в ремонт придбаної перед війною квартири. Все втратили. Залишилися з боргом. Микита волонтерив і брався за будь- який підробіток. А коли побачив оголошення про житло для переселенців – заповнив анкету.

«Я написав історію нашої сім’ї. Фото наше відправив і забув про це. Пройшло кілька місяців. Дзвінок, я беру трубку. Кажуть, що нас обрали і дають буинок з гаражем. Чесно, я не повірив, чекав підвох», – розповідає  Микита.

На новосілля особисто прилетів з Америки меценат Хенсон. Він особисто вручив ключі кожінй родині. Все збудовано з урахування можливих обстрілів. Усі двоповерхівки мають укриття. Містечко оснащене великим промисловим генератором.

На другому поверсі в одній з квартир живе родина з Маріуполя. Росіяни розбомбили їхній дім, обікрали. Маріупольці кажуть: тут добре, але мріють про повернення до рідного міста.

«Війна наше місто застала дуже швидко, на третій день уже ми ховалися в підвал. Два тижні прожили в підвалі. У нас не було ні світла ні газу ні води. У нас влучила ракета просто в будинок», – розповідає інша переселенка з Оріхова Наталія.

Пояснення такої щедрості спонсора можна шукати різні – від альтруїзму та релігійності до податкових пільг для меценатів. А точно відомо одне: приватна благодійність – невід’ємна частина суспільної культури США. Просто це – ознака дорослого суспільства.

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber




Оставьте комментарий