Як держава реалізує майно

Як держава реалізує майно

Реалізація державного майна в рамках ProZorro.Продажі розпочалася ще в 2016 році. Цю систему називають молодшою сестрою ProZorro. Дійсно, вона працює за тими ж самими принципами, що і класична ProZorro, і має на увазі виведення з тіні всіх торгових процедур, які стосуються держави.

Продаж майна неплатоспроможних банків став першим етапом роботи системи. Якщо раніше виникали певні питання щодо подальшої долі рухомих та нерухомих активів вкупі з правами виплати за кредитним договором, які знаходилися на балансах подібних банків, то з введенням ProZorro.Продажі відпала значна кількість проблем. Після підтвердження ефективності використання електронної системи для роботи з активами банків-банкрутів було прийнято рішення про масштабування цієї схеми з рамок пілотного проекту на всі неплатоспроможні банки України.



Другим вектором ProZorro.Продажі став безпосередній продаж державного майна. Реалізація активів, які ще можуть бути корисними для інших підприємств, дала системі міжнародне визнання. Завдяки централізації розміщення всіх даних та громадському контролю на всіх етапах аукціону корупційні та дискримінаційні схеми стали неможливими. Система стала головним місцем зустрічі людей, яким необхідно щось продати, та людей, яким необхідний саме цей товар. Знаходити один одного через одну платформу значно легше, ніж використовувати велику кількість розрізнених сервісів. Розширення кола покупців дало чудові результати як для них самих, так і для державної казни.

Всі учасники мають рівні права. Ніхто не може бути виділений або обділений увагою. Саме тому з моменту введення системи ProZorro.Продажі мотивація учасників значно виросла у порівнянні з минулими роками.

Позитивний ефект системи став відправною точкою для подальших експериментів. Зокрема, було прийнято рішення про запуск пілотного проекту з продажу об’єктів малої приватизації. Цей крок багаторазово затримувався та зривався з різних причин, і тільки електронний формат зміг повернути цю процедуру в успішне русло.

Таким чином, держава отримала можливість реалізувати нежитлові, складські та інші неприбуткові приміщення, які не приносили їй жодної користі протягом багатьох років. Покупці ж інвестували в потенційно перспективні об’єкти, які зможуть працювати як і за своїм первісним призначенням, так і у якісно новій формі після ремонту та переоснащення.





Оставьте комментарий