В Україні стартувала програма єВідновлення як отримати компенсацію за зруйноване житло у Приватбанку та Монобанку

В Україні стартувала програма єВідновлення як отримати компенсацію за зруйноване житло у Приватбанку та Монобанку
В Україні стартувала програма єВідновлення як отримати компенсацію за зруйноване житло у Приватбанку та Монобанку

Українці можуть подати заявки на отримання соцдопомоги на ремонт через Дію

Українці можуть скористатися послугою «єВідновлення» для отримання державної допомоги на відновлення житла. Йдеться про квартири та будинки, які були пошкоджені або зруйновані внаслідок російської агресії. 

Така інформація з’явилася на офіційному порталі Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. Зазначається, що в рамках проєкту «єВідновлення» сконцентруються на відновленні житлових будинків, які мають незначні пошкодження. Подати заявку на допомогу українці зможуть через застосунок «Дія». Спеціальна комісія ухвалить рішення протягом місяця після подачі заявки.

Органи місцевого самоврядування будуть підключатися до Реєстру пошкодженого та знищеного майна та вносити відповідну інформацію (скільки будинків пошкоджено, зруйновано тощо). У найближчих планах, розповіли в Міністерстві, запуск програми компенсацій за зруйноване житло. Очікується, що вже до кінця 2023 року тисячі українців отримають можливість придбати нові квартири. 



Скористатися послугою зможуть всі громадяни, житло яких було пошкоджено внаслідок бойових дій. Це стосується і квартир, і приватних будинків, і навіть гуртожитків.

Пріоритет надаватимуть: 

  • учасникам бойових дій;
  • людям з інвалідністю внаслідок війни;
  • ветеранам війни;
  • членам сімей загиблих військових;
  • мобілізованим;
  • багатодітним родинам;
  • людям з інвалідністю І та ІІ групи;
  • батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу;
  • опікунам/піклувальникам;
  • прийомним батькам та патронатним вихователям;
  • дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування.

Ті громадяни, які вже зробили ремонт житла, отримати державну допомогу не зможуть. Однак представники влади працюють над системою репарацій, відшкодування тощо. Тому важливо зберігати всі чеки (оплата ремонтних послуг, придбання матеріалів тощо), свідчення сусідів, фотографії. Ці докази допоможуть в майбутньому отримати компенсації. 

Як отримати компенсацію на ремонт житла?

Для цього необхідно відкрити спеціалізований рахунок єВідновлення в одному з банків-учасників програми. Це можна зробити також за допомогою онлайн-застосунку банку, або прямо у відділенні. До програми підключилися Монобанк, ПриватБанк, Сенс Банк, А-Банк, ПУМБ (список згодом можуть розширити). 

Другий крок – це подача заявки на компенсацію через застосунок Дія. Після цього протягом місяця Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації ухвалить рішення щодо надання допомоги. Дані будуть також внесені в Реєстр пошкодженого та знищеного майна. Саме комісія визначить суму, яка буде нарахована громадянину в якості допомоги. Суму розраховуватимуть на основі чек-листа, який вже затверджений урядом. Ознайомитися з ним можна за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/381-2023-%D0%BF#Text

Після цього громадянин отримає підтвердження та кошти на картку єВідновлення. Ці гроші можна буде використати виключно на придбання будівельних матеріалів та на оплату будівельних робіт. Важливо, що кошти можна буде тільки на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які мають відповідні коди для роботи, а їх продавці подали заявку на участь в програмі через портал Дія. 

Уся необхідна інформація щодо цієї програми компенсацій буде оперативно з’являтися на офіційній сторінці «єВідновлення»: https://erecovery.diia.gov.ua/. 

Слід зазначити, що в перший день роботи програми компенсацій система перевантажилася. Інформація про це з’явилася на офіційній сторінці програми. Зазначається, що технічна команда вже працює над недоліками, а найближчим часом проблеми будуть усунуті. 

«Тож якщо вам ще не вдалося скористатися послугою — не хвилюйтеся, спробуйте зайти в застосунок пізніше», – кажуть експерти. 

Джерело





Оставьте комментарий