Власників зруйнованого житла звільнили від сплати податків

На русском языке

Власників зруйнованого житла звільнили від сплати податків
Власників зруйнованого житла звільнили від сплати податків

В Україні 6 травня набув чинності закон, який звільняє від сплати податків власників, чиє житло було знищено чи пошкоджено російськими окупантами. 5 травня документ опублікувала парламентська газета «Голос України».Документ вносить зміни до Податкового кодексу, скасовує екологічний податок, плату за землю, податок на нерухомість за 2022 рік та за наступні звітні періоди до закінчення трирічного терміну з дати припинення чи скасування військового стану.

У Податковому кодексі тепер закріплено норму про ненарахування та несплату податку на нерухомість, починаючи з місяця, в якому сталася руйнація об’єкта. Підтвердженням є акт огляду, складений органами місцевого самоврядування чи ДСНС (чи його територіальним органом).

Податкові пільги також поширюються на землю потенційно забруднену вибухонебезпечними предметами або на територіях, на яких ведуться (або велися) активні бойові дії.

Також закон скасовує декларування біженцями з України доходів, одержаних за кордоном за рахунок бюджетних коштів іноземних держав та їх державних фондів.

Як повідомляли НЕРУХОМІ в новинах нерухомості України, законопроект №7632 зареєстрували у Верховній Раді України у серпні 2022 року. Раніше податок на нерухомість нараховувався на підставі даних держреєстру. Однак те, що об’єкт може бути зруйнований, не враховувалося. А зміна даних реєстру затягувалася тривалий термін.

Рада ухвалила законопроєкт 11 квітня, а президент Володимир Зеленський підписав його 2 травня 2023 року.

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber
Оставьте комментарий