У Верховній Раді був зареєстрований законопроект №4713 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо податкової амністії та оподаткування непідтвердженого доходу)», автор якого – нардеп М. Фролов (хоча оглядачі не виключають, що реальними ініціаторами документу можуть бути представники уряду).
Про це повідомляє finbalance.com.
У пояснювальній записці до законопроекту констатується, що фізичні особи (у т.ч. самозайняті) звільняються від юридичної відповідальності за умови розкриття сум одержаних станом на 1 січня 2016 року доходів попередніх податкових періодів, що перевищують 200 000 гривень; та їх сплаті за зниженими ставками щодо доходів фізичних осіб – 0; 3; 6 %. Крім того, передбачено легалізацію непідтверджених доходів, якщо вони не були отримані злочинним шляхом.
При цьому передбачається, що податкова амністія може бути застосована до фізичних осіб (у тому числі самозайнятих) щодо
— грошових коштів в готівковій та безготівковій формі на рахунках у фінансових установах та валютних цінностей в Україні та за її межами;
— доходів, за рахунок яких було придбане рухоме та нерухоме майно, акції, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності, якщо вартість окремого об’єкту становить понад 20 000 гривень;
— доходів у формі права вимоги та інших майнових прав, підтверджених документально, сума сплати податків за які становить понад 20 000 гривень, якщо загальна сума цих доходів становить понад 200 000 гривень.
Платники мають право протягом 90 днів після затвердження Кабінетом Міністрів форми декларації узгодити своє податкове зобов’язання та протягом 10 днів після узгодження його сплатити. До таких платників не застосовується відповідальність за ухилення від оподаткування, неподання та несвоєчасне подання податкової звітності щодо доходів, визначених у відповідній податковій декларації.
Крім того, об’єкти податку на доходи фізичних осіб пропонують доповнити непідтвердженими доходами, до яких застосовуватиметься ставка 30%, якщо платник не надасть відповідь на запит контролюючого органу щодо підтвердження доходів, або було одержано доказ подання недостовірної інформації платником щодо своїх доходів та витрат. Також непідтвердженість доходів може довести податковий орган під час проведення перевірок такого платника податку.