Експерт розповів як користуватися смартфоном у спеку

В Україні вже декілька днів аномальна спека. У цей час доводиться нелегко як людям, а й гаджетам.

Експерт розповів як користуватися смартфоном у спеку
Експерт розповів як користуватися смартфоном у спеку

Начальник відділу аналізу абонентського обладнання та підтримки розвитку мережі Білайна Олексій Верещагін поділився порадами щодо безпечної експлуатації смартфонів у спеку:

1. Контролюємо при зарядці температуру екрану, корпусу телефону (не більше 60 ° ) і зарядного пристрою, не дозволяємо девайсу довго перебувати в перегрітому стані.

2. Заряджаємо телефон не вище 90%, не використовуємо неперевірені зарядні пристрої: у спеку вони потрапляють у групу підвищеного ризику ( неякісна електроніка може вийти з ладу, у тому числі викликати відкрите горіння зарядного пристрою ).

3. Під час заряджання забезпечуємо максимальний теплообмін телефону з навколишнім середовищем: виймаємо із сумок, футлярів, кишень на повітря, по можливості, кладемо на металеві поверхні для кращого тепловідведення.4. Намагаємося використовувати режим “швидкої зарядки” з перервами , не довше 10-15 хв кожен. Багато смартфонів забезпечені таким режимом, але потрібно розуміти, що він має на увазі екстремальні за потужністю навантаження на акумулятор, кабель і зарядний пристрій.

5. Забираємо з прямих сонячних променів (підвіконня, лавочки у громадських місцях, сидіння та тримачі під склом автомобілів, велосипедів, самокатів). Пам’ятаємо, що температура деяких елементів у салоні автомобіля може сягати 60-90 градусів.

6. Не варто класти телефон поруч із обладнанням, що виділяє тепло (мікрохвильові печі, панелі автомобіля, нагрівачі)

7. При перегріві максимально швидко остуджуємо: відключаємо від зарядного пристрою, вимикаємо, кладемо в тінь, під вентиляцію, знімаємо аксесуари, що погано проводять тепло (пластикові чохли і кришки), що погіршують тепловідведення від корпусу телефону.

8. Не можна остуджувати ударними перепадами (морозилка, лід) і варто виключити прямий контакт із водою. Вода викликає короткі замикання в ланцюгах та відкладену корозію. Різкі перепади температури можуть викликати механічні деформації елементів схем або акумулятора і призвести до мікроушкоджень складових елементів пристрою, а також спеціальних покриттів.

9. Звертаємо увагу на повідомлення на екрані телефону про помилки заряджання, перевищення температури (деякі апарати передбачають таку функцію).

10 . Звертаємо увагу на незвичайну роботу смартфона в сукупності з підвищеною температурою корпусу ( зависання, підгальмовування, вильоти додатків, що нормально працюють, зниження яскравості і так далі ). Ці збої можуть мати як оборотний, так, на жаль, і необоротний характер.

11 . Намагаємось обмежити витрату енергії. Великі та тривалі струми споживання розігрівають ланцюги та корпус апарата не менше, ніж під час заряджання пристрою. Що робимо:

  • зменшуємо яскравість екрану (у смартфонів це основний бустер витрати)
  • зменшуємо час роботи з увімкненим екраном
  • уникаємо тривалих дзвінків та інтернет-сесій (довше 15-20 хв, наприклад, фільми, музика, аудіо-відео конференції)

12 . Групами найбільшого ризику можна вважати такі пристрої:

13 . Ознаки, що потребують особливої ​​уваги, при яких потрібно терміново охолодити пристрій або віддати фахівцю на діагностику, припинити експлуатацію до усунення ефекту:

  • якісь елементи апарату обпікаюче гарячі (те саме стосується і зарядного пристрою)
  • апарат відображає помилки зарядки, видає звукову сигналізацію, мимоволі відключається
  • при нагріванні не йде зарядка
  • деформація корпусу/кришки, пов’язана зі збільшенням розміру акумулятора (розбуханням)
  • і нестандартна поведінка, що збіглася з надмірним нагріванням

Намагайтеся тримати смартфон у прохолодному місці та не використовувати його тривалий час у спеку. Це може зіпсувати смартфон та призвести до несправностей.

Джерело

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber
Оставьте комментарий