Якщо особа не поспішає добровільно сплатити штраф — це може загрожувати арештом коштів на рахунках боржника, подальшим списанням коштів з цих рахунків, а також арештом майна.
У Міністерстві юстиції України повідомили, як дізнатись про відкриття провадження в разі отримання штрафу від Територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Про це йдеться у роз’ясненні Мін’юсту, повідомляє УНІАН.
Зокрема, якщо особа отримала штраф від ТЦК і стосовно неї відкрито виконавче провадження — вона побачить про себе інформацію у Автоматизованій системі виконавчого провадження (АСВП).
«Якщо ТЦК наклав своєю постановою штраф на особу, яка ухиляється від військового обліку, і ця особа не поспішає добровільно його сплатити, це може загрожувати арештом коштів на рахунках боржника, подальшим списанням коштів з цих рахунків, а також арештом майна з метою його подальшої реалізації», — наголошується у повідомленні.
При цьому, особа може дізнатися чи відкриті відносно неї виконавчі провадження безпосередньо через АСВП, не відвідуючи при цьому відповідний орган державної виконавчої служби.
У цьому зв’язку сказано, що пошук в Автоматизованій системі виконавчого провадження можна здійснити за своїми прізвищем та ім’ям.
«Автоматизована система виконавчого провадження — це комп’ютерна програма, що забезпечує збирання, зберігання, облік, пошук, узагальнення, надання відомостей про виконавче провадження, формування Єдиного реєстру боржників та захист від несанкціонованого доступу», — йдеться у повідомленні.
Відзначається, що вільний та безоплатний доступ до інформації автоматизованої системи виконавчого провадження забезпечує Міністерство юстиції України у мережі на своєму офіційному вебсайті за допомогою індивідуального ідентифікатора доступу. Також інформація містить відомості і про час її розміщення.
Пошук інформації через вебсайт здійснюється за такими параметрами:
- прізвище, ім’я, по батькові;
- число, місяць, рік народження боржника — фізичної особи та прізвище, ім’я, по батькові (за його наявності) стягувача — фізичної особи;
- найменування, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань для юридичної особи — боржника та стягувача;
- номер виконавчого провадження.
Як повідомляв УНІАН, відомо, що 18 травня 2024 року в Україні набув чинності законопроєкт № 10449, згідно з яким усі чоловіки у віці від 18 до 60 років зобов’язані оновити свої дані в ТЦК.