З 1 квітня 2017 року в Україні працює програма відшкодування з державного бюджету вартості ліків для хворих на серцево судинні захворювання бронхіальну астму та цукровий діабет ІІ типу перелік

График и расписание работы банков и организаций в июне 2019 года украинцев ожидают 2 дополнительных выходных дня

Помощь для Бондарковой Ларисы Николаевны Протезирование митрального клапанаЗ 1 квітня 2017 року в Україні працює програма відшкодування з державного бюджету вартості ліків для хворих на серцево судинні захворювання бронхіальну астму та цукровий діабет ІІ типу перелік

9 листопада 2016 року на своєму засіданні Кабінет Міністрів України схвалив постанову “Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів” –  з 1 квітня 2017 року запроваджується відшкодування вартсті лікарських засобів при амбулаторному лікуванні хворих на серцево-судинні хвороби, цукрового діабету ІІ типу, бронхіальної астми згідно з переліком міжнародних непатентованих назв лікарських засобів.

Постановою затверджено перелік міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, вартість котрих підлягає відшкодуванню та Порядок відшкодування.

Ліки, кошти за які будуть відшкодовуватися, призначатимуть лікарі первинної ланки (сімейні лікарі, терапевти, педіатри) за міжнародними непатентованими назвами (МНН), тобто за діючою речовиною, а не за комерційною назвою.
Безкоштовні ліки – це частина гарантованого пакету послуг первинної ланки. Вартість ліків відшкодовуватиметься за ціною найдешевшого генерика. Загалом буде 21 МНН (16 – серцево-судинні захворювання, 2 – цукровий діабет ІІ типу, 3 – бронхіальна астма) з оновленого Національного переліку лікарських засобів (згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я).

Близько 90% ліків в Україні купуються за кошти пацієнтів. При цьому пацієнти споживають ліки, які не відповідають показникам поширеності хвороб, і надають пріоритет другорядним препаратам.

Програма реімбурсації сприятиме зниженню цін на основні лікарські засоби, збільшить обсяги споживання основних ліків, підвищить їх доступність, сприятиме раціональному використанню бюджетних коштів та, що головне, покращить здоров’я українців.

АМУ вітає таке рішення, оскільки неодноразово зверталася до МОЗ щодо необхідності запровадження реімбурсації лікарських засобів. Запровадження програм відшкодування вартості ліків на загальнодержавному тат міцевому рівнях є однією із оперативних цілей Стратегії розвитку сфери “Охорона здоров’я”, розробленої в рамках проекту ПУЛЬС.

Перелік

міжнародних непатентованих назв лікарських засобів,

вартість яких підлягає відшкодуванню

Міжнародна непатентована назва Лікарська форма
Серцево-судинні хвороби
1. Аміодарон Таблетки
2. Амлодипін Таблетки
3. Атенолол Таблетки
4. Верапаміл Таблетки
5. Гідрохлортіазид Таблетки
6. Спіронолактон Таблетки
7. Фуросемід Таблетки
8. Дигоксин Таблетки
9. Дигоксин Розчин оральний
10. Еналаприл Таблетки
11. Ізосорбіду динітрат Таблетки сублінгвальні
12. Карведілол Таблетки
13. Бісопролол Таблетки
14. Метогіролол Таблетки
15. Нітрогліцерин Таблетки сублінгвальні
16. Симвастатин Таблетки
17. Клопідогрель Таблетки
Бронхіальна астма
18. Беклометазон Розчин для інгаляцій
19. Будесонід Порошок для інгаляцій дозований
20. Будесонід Суспензія для розпилення
21. Сальбутамол Аерозоль для інгаляцій
22. Сальбутамол Розчин для інгаляцій
Цукровий діабет ІІ типу
23. Метформін Таблетки
24. Гліказид Таблетки

Джерело

Домашний кабинет

Оставьте комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Херсонский ТОП