Криптовалюта Tether з’явилася на фінансовому ринку в 2014 році і з того часу її популярність тільки росте. Перше, чим вона приваблює увагу — стабільністю. Її курс прив’язаний до долара і тримає коефіцієнт 1:1.
Видання It-news досліджувала історію виникнення цієї криптовалюти, проблеми з якими вона зіткнулася та перспективи розвитку.
Коли виник Tether
Компанія Tether Limited виникла в 2014 році. Вона прагнула запропонувати користувачам унікальне поєднання традиційних криптовалют з перевагами блокчейн технологій. Головною метою було створити криптовалюту, яка не піддається волатильності. Це б вирішило проблему нестабільності криптовалютного ринку.
Так виник проект Realcoin. Ідея його створення належала Ріву Коллінзу, Крейгу Селларсу та Броку Пірсу. В листопаді 2014 року Realcoin перейменували на Tether, що краще відображає суть проекту.
Блокчейн технології
Перший запуск відбувся на блокчейні Bitcoin через протокол Omni Layer. Це була надійна та перевірена технологія, однак вона мала певні недоліки. Зокрема високу вартість транзакцій та низьку швидкість обробки інформації.
Згодом материнська компанія почала розглядати можливість розширення на інші блокчейни, щоб транзакції проходили швидше. Це сприяло б популяризації криптовалюти.
У 2017 році Tether запускають на блокчейні Ethereum у вигляді токена ERC-20. Це дозволило інтегрувати USDT на криптовалютні біржі та децентралізовані фінансові сервіси. Згодом Tether став підтримувати такі блокчейни, як Tron, EOS, Algorand, Solana тощо.
Виклики
Оскільки віртуальна монета була прив’язана до американського долара і мала стабільний курс, у користувачів стало виникати питання, чи дійсно компанія має достатні резерви для забезпечення випущених монет.
У 2018 році Tether Limited зіштовхується з проблемами з банківськими партнерами, через що резервний фонд опинився під загрозою. Це призвело до падіння курсу нище 1$.
У 2021 році компанії довелося сплатити штраф у розмірі 41 млн доларів, накладений Комісією з торгівлі товарними ф’ючерсами США. У ході розслідування Комісія виявила, що Tether Limited надавав недостовірну інформацію відносно своїх банківських активів.
Майбутнє та сьогодення
Незважаючи на проблеми та виклики Tether залишається однією з найбільш використовуваних криптовалют у світі. Наразі компанія працює над підвищенням прозорості своєї діяльності, постійно публікуючи звіти про резервний фонд. Враховуючи той факт, що це одна з найпопулярніших криптовалют, почали з’являтися альтернативи Tether. Наприклад, USD Coin (USDC), Paxos Standard (PAX), Dai (DAI) тощо.
Tether працює за принципом стабільної монети. Тобто кожен випущений USDT забезпечується реальним доларом, який є на рахунку компанії. Коли попит на цю криптовалюту зростає, то компанія випускає нові монети. Якщо курс падає — викуповує зайві монети з ринку. Це забезпечує стабільність монети та дозволяє уникати ризиків волатильності.
Регуляторний контроль
На сьогоднішній день Tether (USDT) привабливий для трейдерів, інвесторів та фінансовий компаній. Кожен вкладник має гарантію того, що його заощадження не нівелюються в разі зміни курсу криптовалюти. Окрім цього традиційні фінансові інститути починають цікавитися криптовалютами, через можливість їхньої інтеграції у фінансові системи.
Однак уряди багатьох країн бачать в криптовалютах і загрозу для фінансової стабільності. Це не виключає виникнення в майбутньому посиленого регуляторного контролю за подібними транзакціями.
Щоб уникнути непорозумінь Tether Limited потрібно показувати прозорість своєї діяльності, щоб користувачі та регулятори були впевнені в надійності цієї системи.