Експерти розповіли про останні законодавчі зміни щодо ввезення гуманітарної допомоги до України

Эксперты рассказали о последних законодательных изменениях, регламентирующих ввоз гуманитарной помощи в Украину

Experts spoke about latest legislative changes regulating import of humanitarian aid to Ukraine

На YouTube-каналі «Клуб експертів», опубліковано відео, присвячене перспективам розвитку волонтерського руху в Україні після початку війни та вирішенню основних проблем, з якими можуть стикнутись наші громадяни при ввезенні гуманітарної допомоги до України.

За словами засновника Клубу експертів Максима Уракіна, гуманітарна ситуація, що виникла в Україні після початку бойових дій, змусила десятки тисяч людей зайнятись волонтерською діяльністю.«Багато людей при цьому стикнулися з незрозумілістю процесів перетину кордону та ввезення до країни тих чи інших товарів», — підкреслив експерт.

У своєму коментарі керівник International Technology Transfer Association (ITTA) Артем Гончаренко підкреслив, що при організації волонтерської допомоги треба розуміти, які є потреби в отримувачів волонтерської допомоги. При цьому, на його думку, необхідно розподіляти індивідуальні та загальні запити як військових, так і цивільних громадян.

«Важливо розуміти, що ми не можемо запропонувати єдине універсальне рішення. Потрібен індивідуальний підхід. (…) При цьому різні волонтерські організації повинні об’єднуватись задля покращення координації роботи», — наголосив він.

В свою чергу, голова Клубу експортерів України Євгенія Литвинова проаналізувала останні законодавчі зміни, що значно спростили доставку міжнародної гуманітарної допомоги до України.

В своїй презентації експертка надала детальне роз’яснення щодо таких проблемних питань:

—          Хто має право завозити до України гуманітарну допомогу?

—          На підставі яких документів можна ввозити гуманітарну допомогу?

—          Які зміни введено при заповненні митних декларацій?

—          Які товаросупровідні документи необхідно мати при перетині кордону?

Детальніше дивіться у ролику на YouTube-каналі «Клуб експертів» за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=LM_rWGZu9gk

Теги: Клуб експертів, Литвинова, Уракін, Гончаренко