Тарифи на електроенергію можуть змінитись у червні 2023 року

На русском языке

Тарифи на електроенергію можуть змінитись у червні 2023 року
Тарифи на електроенергію можуть змінитись у червні 2023 року

В Україні триває активна підготовка до підвищення тарифів на електроенергію.

Так, термін дії постанови, що регулює вартість електрики для населення – спливає у червні.У Міненерго підтвердили, що готують можливість перегляду тарифів.

Зокрема плани підвищити тарифи підтвердив міністр енергетики Герман Галущенко. За його словами, зараз складно назвати можливий майбутній тариф, але він додав, що підвищення дасть змогу відновити енергосистему.

«Питання складне, воно обговорюється, є прорахунки, є оцінки. Ви ж самі розумієте, що 1,44 грн за кіловат-годину не покривають витрат, навіть не покривають витрат на доставку електроенергії до кінцевого споживача. А потрібно покривати генерацію та відновлення енергосистеми» , — говорять в уряді.

Експерт із ЖКГ Олег Попенко повідомив про плани підвищити тариф на електрику на 30-40%.

За словами експерта, ціна електроенергії складатиме близько 2,3-2,5 грн/кВт*год.

Повідомляється, що в середньому українська родина, за даними НКРЕКУ, споживає близько 165 кВт*год струму на місяць, з чинним тарифом – це 237,6 грн/місяць.

Після можливого подорожчання електроенергії платіжка за електроенергію може збільшитись до 379,5-412,5 грн. Проте, для сімей, які мають субсидії, зі збільшенням тарифів збільшиться і розмір допомоги.

Джерело
Оставьте комментарий