Можливе навіть падіння енергосистеми експерти зробили невтішний прогноз на зиму

Можливе навіть падіння енергосистеми експерти зробили невтішний прогноз на зиму
Можливе навіть падіння енергосистеми експерти зробили невтішний прогноз на зиму

Усі опитані експерти сходяться на думці, що взимку відключення світла будуть.

До наступної зими в Україні варто підготуватися через можливу невизначеність. Пройти вона може з більшими відключеннями світла, ніж на сьогодні. Можливі навіть кризову сценарії. Про це в коментарі «24 Каналу» заявили експерти, повідомляє УНІАН.Так, головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Геннадій Рябцев розповів, що цієї зими ситуація зі світлом може залишитися без змін, а відключення триватимуть надалі: «На жаль, нічого не зміниться. Графіки стабілізаційних вимкнень все одно будуть, тому що збільшення генерації компенсується зростанням споживання електричної енергії», – заявив Рябцев.

Водночас директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко вважає, що поки важко прогнозувати ситуацію в енергосистемі на прийдешню зиму: «Є багато невідомості: наявність протиповітряної оборони, нові можливості ворога вражати енергетичну інфраструктуру, наявність обладнання для ремонту тощо», – зазначив експерт.

Він додав, що взимку ситуація зі світлом буде майже як у липні, але потрібно додати ще десь 4 години відключень.

Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук нагадує, що торік світла в окремі дні могло не бути в середньому від 8 до 12 годин. Це стосувалося регіонів, де була велика кількість споживачів промисловості. Водночас, за його словами, на цю зиму є декілька сценаріїв – негативний, базовий стабільний та оптимістичний.

За базовим стабільним сценарієм очікується, що відбудують 3000 із 6000 мегаватів, які були пошкоджені. Працюватимуть стабільно десь 8-9 блоків АЕС, а зима буде відносно звичайною, тобто без сильних холодів. В такому випадку прогноз щодо відключень – до 12 годин без електроенергії на добу.

Негативний сценарій передбачає, що вдасться відремонтувати десь до 2000 мегаватів, а блоків АЕС працюватиме 7-6. Зима буде холодною. Такий сценарій веде до певних кризових ситуацій, а саме падіння енергосистеми.

Ситуація в українській енергосистемі

Як писав раніше УНІАН, в Україні з 20-х чисел липня очікується вихід з ремонтів генеруючого обладнання, що покращить ситуацію в енергосистемі та призведе до суттєвого помʼякшення графіків.

Президент Словаччини Петер Пеллегріні під час візиту до Польщі заявив, що його країна планує збільшити постачання електроенергії для України в осінньо-зимовий період, що, ймовірно, буде мати вирішальне значення.

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber
Как выбрать солнечную станцию как получить кредит какие нужны документы сколько стоят
Ecoflow и павербанки не помогут айтишник посоветовал что купить на случай долгих блэкаутов
Что будет зимой с отключениями света в Украине — прогноз главы Госэнергонадзора
Страшніше за холод і темряву Українців попередили що через відключення є ризик серйознішої проблеми ...
Зарядные станции в Украине сильно подорожали сколько теперь стоят EcoFlow Bluetti Anker
Замена генератора для живущих в квартирах что такое EcoFlow как пользоваться и сколько стоит
Від суботи в Україні тестуватимуть нові графіки відключення світла що відомо
Українцям готують пільгові кредити на сонячні електростанції Шмигаль озвучив суми
Непростое лето и три сценария на осень Сможет ли Украина спасти энергетику и не допустить блэкаут
Обеспечит дом электроэнергией представлен бесшумный балконный ветрогенератор фото

Оставьте комментарий