В Україні найближчим часом підвищать військовий збір акцизи та ПДВ — Гетманцев

RU

В Україні найближчим часом підвищать військовий збір акцизи та ПДВ — Гетманцев
В Україні найближчим часом підвищать військовий збір акцизи та ПДВ — Гетманцев

Наразі Кабмін розробляє зміни.

Кабінет міністрів України має намір підвищити окремі податки з метою наповнення бюджету. Про це заявив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, повідомляє fbc.biz.ua.“Нам необхідно підвищити і видаткову і дохідну частину бюджету задля фінансування армії, яку ми фінансуємо за рахунок наших внутрішніх джерел. Ми не можемо запозичити ці кошти у партнерів”, – написав він в Telegram.

За його словами, уряд зараз підраховує потреби, але вони дуже великі – не менше 300 млрд гривень до кінця року.

“Яким чином можна зібрати такі гроші? Знову почекаємо пропозиції від Кабміну. Але так, їх неможливо забезпечити, оминаючи основні податки. Тому зміни будуть стосуватися бюджетоутворюючих прямих і непрямих податків в т.ч. ПДВ, військовий збір та акцизів. Чи добре це для економіки? Ні. Погано. Війна це дуже погано. Але чи є інші варіанти на столі?” – заявив Гетманцев.

Мінфін працює над проєктом закону, який врегулює питання недостатності фінансової потужності бюджету. Як сподіваються в урядових колах збільшення ставок ПДВ на 2-3% та зростання майже у п’ять разів військового збору, допоможе отримати додаткові фінансові ресурси для воєнних потреб. Наразі ж ситуація є критичною, оскільки для підтримки воєнних потреб необхідно ще до 500 мільярдів гривень.

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber
Оставьте комментарий