Департамент сільського господарства США зробив прогноз для України


Департамент сільського господарства США зробив прогноз для України

Згідно останніх даних, опублікованих Департаментом сільського господарства США (USDA) світове виробництво пшениці в 2016/2017 МР має всі шанси сягнути 738,5 млн тонн,що на 7,7 млн тонн більше, ніж було прогнозовано в червні та перевищує рівень попереднього рекорду. 

Про це повідомляє Українська аграрна конфедерація.

Зокрема прогнози було підвищено для Аргентини, Австралії, Канади, Росії, Сербії, США та України, що і змогло з лишком компенсувати очікуване скорочення врожаю в ЄС та Алжирі. Рівень споживання культури, на думку експертів, сягне 729 млн тонн – це на 13 млн тонн більше, ніж згідно минулого прогнозу.

Щодо стосується кінцевих запасів, то у зв’язку з значним стрибком рівня споживання їх прогнозовані обсяги було знижено на 4,1 млн тонн до 253,7 млн тонн. А от обсяги світової торгівлі пшеницею знову було збільшено ще на 2,2 млн тонн до 167,7 млн тонн – здебільшого, за рахунок росту необхідності імпорту в таких країнах, як Алжир, Бангладеш, Китай, Південна Корея та Туреччина.

Обсяг світового виробництва фуражних зернових в 2016/17 МР, за даними експертів, становитиме 1 302 млн тонн – на 1 млн тонн менше, ніж у попередньому прогнозі. України ж негативні тенденції не торкнулися – вітчизняного фуражу на світовому ринку побільшає майже на 0,5 млн тонн, подолавши позначку у 36,2 млн тонн.

Негативні зміни в очікуваному врожаї кукурудзи в Бразилії, Канаді та ЄС не були повністю компенсовані підвищенням рівня виробництва її в США. Це безпосередньо відобразилось і на світовому виробництві, прогнозований рівень якого було знижено до 1 011,8 млн тонн. Втім, більш значно скоротилось світове споживання культури – на 4 млн тонн до 1 009 млн тонн відповідно.

Спад рівня споживання, тим не менше, позитивно відобразиться на запасах кукурудзи, світовий рівень яких тепер може перевищити 208 млн тонн (на 3 млн тонн більше, ніж у червні). А от світові обсяги торгівлі було знову знижено – ще на 0,8 млн тонн до 131,5 млн тонн.

Місце України на світовому ринку зернових у 2016/17 МР (млн тонн)

Департамент сільського господарства США зробив прогноз для України departament-silskogo-gospodarstva-ssha-zrobiv-prognoz-dlya-ukraїni-1
Департамент сільського господарства США зробив прогноз для України

Прогнозований обсяг світового виробництва олійних культур вкотре було піднято, здебільшого, за рахунок очікуваного підйому у виробництві сої (в США та Канаді), соняшнику (в ЄС та Молдові) та ріпаку (в Канаді та Росії). 

Місце України на світовому ринку соняшнику в 2016/17 МР (млн. тонн) 

Департамент сільського господарства США зробив прогноз для України departament-silskogo-gospodarstva-ssha-zrobiv-prognoz-dlya-ukraїni-2
Департамент сільського господарства США зробив прогноз для України

Що стосується сої, то прогноз і так уже рекордних обсягів світового виробництва цієї культури було знову збільшено – ще на 2,2 млн тонн, майже до 326 млн тонн. Позитивна тенденція торкнулась і кінцевих запасів, обсяги яких було збільшено на 0,8 млн тонн до 67,1 млн тонн.

Що стосується соняшнику, то тут мали місце незначні корективи. Зокрема було підвищено прогнозований рівень світового споживання насіння (на 0,2 млн тонн); споживання та експорту шроту (на 0,3 млн тонн та 0,1 млн тонн відповідно). Прогноз обсягів світових кінцевих запасів культури також було збільшено – тепер експерти очікують близько 1,6 млн тонн соняшникового насіння (на 0,2 млн тонн більше, ніж у червневому прогнозі).

ДжерелоХерсонский ТОП