Вологомір суть пристрою та принципи його використання

Вологомір — це прилад, призначений для контролю рівня вологості в різних речовинах. Така техніка широко використовується в деревообробній промисловості, на будівництві, у сільському господарстві тощо.

Вологомір суть пристрою та принципи його використання
Вологомір суть пристрою та принципи його використання

Види вологомірів

За конструктивними характеристиками виділяють:

  • Голчасті вологоміри — оснащені досить гострими чутливими електродами, схожими на голки чи щупи, які занурюються в досліджуваний зразок. Кількість вологи, що міститься в матеріалі, визначається на підставі аналізу опору електричного струму: що він більший, то нижчий рівень вологості. Через занурювальний принцип дії таку техніку не використовують для оцінки рівня вологості в дорогих матеріалах, аби не псувати їх.
  • Безконтактні вологоміри — визначають рівень вологості за допомогою надчутливого датчика, який контактує з поверхнею досліджуваного об’єкта. Ці прилади оснащені спеціальними пластинами, які під час контакту з вологою поверхнею змінюють об’єм. Усі відхилення фіксуються датчиком, який переводить рівень вологості у відсотки.


Існують різні моделі вологомірів, призначені для роботи з конкретними матеріалами. За спеціалізацією розрізняють такі види приладів:

  • Вологомір деревини. Таку техніку використовують теслі, виробники меблів, працівники будівельної галузі для збереження якості матеріалу під час його обов’язкового сушіння. Цей процес необхідно контролювати, адже використання недостатньо просушеної деревини загрожує неприємними наслідками: утворенням тріщин, деформацією тощо. Для визначення рівня вологості в неочищеній деревині зазвичай використовуються голчасті пристрої, які можуть проникати через кору, а для оброблених цінних порід дерева — безконтактні моделі, що дають можливість проводити виміри, не пошкоджуючи поверхню.
  • Вологомір сипких матеріалів. Ця техніка допомагає вимірювати рівень вологості зернових культур, що зберігаються насипом у зерносховищах. Під час зберігання зерно має бути абсолютно сухим, інакше під тиском власної маси воно почне псуватися. У зерносховищах найчастіше використовуються голчасті вологоміри з довгими щупами, які занурюються в досліджуваний матеріал. Ці пристрої також можна використовувати для вимірювання вологості борошна, цукру, солі тощо.
  • Вологомір будівельних матеріалів. Будівельники використовують спеціалізовані вологоміри від SIMVOLT на всіх етапах будівництва та оздоблення приміщень для контролю якості робіт.
  • Вологомір ґрунту. Оптимальний полив має велике значення для росту різних культур, тому ці пристрої активно використовуються в агротехніці.
Вологомір суть пристрою та принципи його використання
Вологомір суть пристрою та принципи його використання

Інтернет-магазин SIMVOLT пропонує різні типи вологомірів, які можуть використовуватися для вимірювання рівня вологості в різноманітних середовищах. Усі прилади мають сертифікати якості та підлягають гарантійному обслуговуванню.





Оставьте комментарий