Українцям роздадуть готівку на оплату комуналки компенсує зростання тарифу на електроенергію

RU

Українцям роздадуть готівку на оплату комуналки компенсує зростання тарифу на електроенергію
Українцям роздадуть готівку на оплату комуналки компенсує зростання тарифу на електроенергію

В Україні монетизовану субсидію можуть отримати українці, дохід яких не дозволяє витрачати на комуналку менше 20% бюджету родини. Платіж розраховується індивідуально для кожного, повідомляє ОБОЗ.Як повідомляє Мінсоц, субсидія також компенсує подорожчання вартості електроенергії і залежить від середньомісячного сукупного доходу на одну особу. Оформити житлову субсидію може:

  • одна з осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні;
  • людина, яка орендує житло на підставі договору оренди;
  • внутрішньо переміщена особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні, навіть без укладення договору оренди. У такому випадку до заяви додаються документи, що підтверджують проживання за адресою домогосподарства (наприклад, довідка ВПО). Детально про те, як ВПО отримати житлову субсидію – за посиланням.
  • за заявою опікуна чи піклувальника неповнолітня дитина, яка залишилася без батьківської опіки, або недієздатна особа працездатного віку, над якою встановлено опіку;
  • індивідуальний забудовник, якщо будинок не прийнятий в експлуатацію, але плата за житлово-комунальні послуги вже нараховується. У цьому разі до заяви потрібно додати документи, що підтверджують проживання за фактичною адресою домогосподарства.

Під час призначення субсидії враховуються доходи усіх осіб, які зареєстровані та/або задекларовані у житловому приміщенні. Проте під час подання заяви не забудьте зазначити, хто фактично проживає в квартирі/будинку. Якщо на день звернення по призначення субсидії хтось з родини перебуває за кордоном більш ніж 60 днів, його має бути виключено зі складу домогосподарства, і тоді його доходи не будуть враховуватися.

Якщо у житловому приміщенні прописано троє людей, але дружина з дитиною виїхали за кордон і перебувають там понад 60 днів, житлова субсидія призначається з розрахунку на одного члена домогосподарства, тобто на чоловіка.

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber
Оставьте комментарий