Українцям перерахують зарплати як зміниться мінімалка за кілька місяців

В Україні в проекті бюджету на 2024 рік передбачено два підвищення мінімалки: спершу з 6700 грн до 7100 грн у січні, потім – до 8000 грн з липня. Це вплине на показники середньої зарплати.

Українцям перерахують зарплати як зміниться мінімалка за кілька місяців
Українцям перерахують зарплати як зміниться мінімалка за кілька місяців


«Далеко не всі компанії платять офіційно весь розмір зарплати. Це може бути офіційно мінімалка, а решта зарплати платиться в тіні. Після підвищення мінімальної зарплати такі компанії можуть просто зменшити розмір зарплати, яка сплачується в конверті, та збільшити розмір «білої» зарплати. Але при цьому «на руки» людина отримуватиме таку саму зарплату», — пояснює OBOZ.UA експерт Наталія Слинько.

При цьому, як зазначає експертка, велика кількість компаній справді планує 2024-го індексацію зарплат. Але при цьому індексація може бути на рівень інфляції або біля нього. Таку практику часто використовують міжнародні компанії та великі українські роботодавці.

Матимуть попит 2024-го медичні працівники, фахівці психологічної допомоги. Крім того, вже зараз потрібні будівельники, українці, які володіють інженерними спеціальностями. «Також традиційно матимуть попит фахівці у продажах. При цьому особливо цінуватимуться спеціалісти зі знанням мов (це і англійська, і турецька, і німецька мови)», – пояснює експертка.

Зазначимо, в Україні, крім програмістів, середню зарплату понад 50 тис. грн отримують військові, трейдери (займаються угодами на фінансових ринках), медіабайєри (розміщують рекламу), керуючі нерухомістю та топ-менеджери. При цьому середня зарплата по країні становить 16,9 тис. грн у розміщених вакансіях та 18,2 тис. грн – у резюме.

Оставьте комментарий