У Мін’юсті пояснили чи можуть виконавці відбирати квартири та автомобілі під час війни

Чи можуть забрати квартиру, чи авто за борги під час війни: роз’яснення Мін’юсту.У Мін’юсті розповів, що загрожує боржникам під час воєнного стану. Державна виконавча служба продовжує свою роботу. Попри воєнний стан в Україні, у боржників можуть вилучити нерухомість. Про це повідомив заступник міністра юстиції Андрій Гайченко, інформує Стіна.

У Мін'юсті пояснили чи можуть виконавці відбирати квартири та автомобілі під час війни
У Мін’юсті пояснили чи можуть виконавці відбирати квартири та автомобілі під час війни


«Що стосується автомобілів та нерухомості, ми на загальних підставах… проводимо», — сказав він, відповідаючи на запитання про конфіскацію автомобілів та квартир.

За словами Гайченка, є деякі особливості щодо військовослужбовців та оплати комунальних послуг.

«Якщо це звичайні борги, або якщо людина накопичила стільки несплачених адмінштрафів, що для цього потрібно машину чи квартиру. Так, ми це можемо зробити, і ми це робимо», — наголосив він.

Проте Гайченко зазначив, що законодавство про боржників було пом’якшене під час війни в Україні, дозволяючи їм витрачати 13 тисяч гривень на місяць із заарештованих рахунків. Також Гайченко повідомив, що зараз в Україні приблизно 2,5 мільйона боржників.

«На сьогодні у нас постійно, і так було і до війни, у нас плюс- мінус 2,2-2,5 млн одночасних виконавчих проваджень», — сказав він.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів представив у Верховну раду законопроект щодо цифровізації виконавчого провадження з метою закрити хитрощі для боржників.

За цим законопроектом пропонується вводити арешт на депозити. На вимогу судового виконавця, банки повинні припиняти дію депозитних договорів, інформуючи виконавця про суму депозиту, та згодом використати ці гроші для погашення боргу.





1 комментарий к “У Мін’юсті пояснили чи можуть виконавці відбирати квартири та автомобілі під час війни”

  1. И вот за таких нелюдей, погибают наши дети. Это бездарные законы, которые принимаются не конституционным путем, заганяют нас в кабалу. Вас бы загнать на фронт, чтобы вы могли понять, что такое жизнь в нашей стране.

    Ответить

Оставьте комментарий