Прожитковий мінімум в 2024 році

Розмір прожиткового мінімуму в Україні в 2024 році
Розмір прожиткового мінімуму в Україні в 2024 році


Таблиця розміру прожиткового мінімуму в Україні в 2024 році

На одну особу в розрахунку на місяць:з 01.01. по 31.12.2024 р.
– діти віком до 6 років2563 грн.
– діти віком від 6 до 18 років3196 грн.
 працездатні особи3028 грн.
– працездатні особи (який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді)2102 грн.
– працездатні особи  (який застосовується для визначення посадових окладів працівникам інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також працівників податкових і митних органів)2102 грн.
– працездатні особи (який застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури)1600 грн.
– особи, які втратили працездатність2361 грн.

Відповідно до Закону України від 9 листопада 2023 року № 3460-IX «Про Державний бюджет України на 2024 рік».Нагадаємо, що згідно з положеннями Закону України від 15.07.1999 р. N 966-XIV ”Про прожитковий мінімум” прожитковий мінімум — це вартісна величина достатнього для забезпечення нормального функціювання організму людини, збереження його здоров`я набору продуктів харчування, а також мінімального набору непродовольчих товарів та мінімального набору послуг, необхідних для задоволення основних соціальних та культурних потреб особи, повідомляє zarplata.co.ua.

Прожитковий мінімум визначається нормативним методом у розрахунку на місяць на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення:

– дітей віком до 6 років;
– дітей віком від 6 до 18 років;
– працездатних осіб;
– осіб, які втратили працездатність.

Прожитковий мінімум щорічно встановлюється Кабінетом Міністрів України та затверджується Верховною Радою України при прийнятті Державного бюджету України на рік.

Прожитковий мінімум є базовим державним стандартом, на підставі якого визначаються державні соціальні гарантії та стандарти у сферах доходів населення, житлово-комунального, побутового та соціально – культурного забезпечення.

Зокрема розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб застосовується:

  • при визначенні розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду станом на 1 січня календарного року;
  • при визначенні граничного розміру доходу, що дає право на застосування податкової соціальної пільг станом на 1 січня звітного податкового року;
  • при визначенні розміру податкової соціальної пільги для будь – якого платника податку на доходи фізичних осіб станом на 1 січня звітного податкового року;
  • при індексації заробітної плати.

Розмір мінімальної заробітної плати в Украиїні в 2024 році

У 2024 році поновлено дію Закону України Про індексацію грошових доходів населення

Оставьте комментарий