Нацбанк встановить ліміт на грошові перекази українців

Нацбанк готує обмеження на фінансові операції українців. Суму, з якої почне діяти заборона, поки не називають. Ліміт на грошові перекази діятиме до закінчення війни.

Нацбанк встановить ліміт на грошові перекази українців
Нацбанк встановить ліміт на грошові перекази українців

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, повідомляє Today .За словами Гетманцева, така ініціатива виходить від Нацбанку України. НБУ пропонує обмежити грошові перекази громадян, як за сумою, так і за їхньою частотою. Конкретні суми поки що не називають: ініціатива наразі лише обговорюється. Причому обмежуватимуть як перекази з картки, так і поповнення карток через термінали самообслуговування.

У НБУ пояснюють таку ініціативу боротьбою з мікодингом і тіньовим сектором економіки. Гетманцев зазначив, що законопроєкт поки що у Верховній Раді не розглядали, проте, якщо його ухвалять, то він діятиме лише на період воєнного стану.

«Встановити на законодавчому рівні на період дії воєнного стану обмеження на здійснення фінансових операцій з використанням реквізитів електронних платіжних засобів, лімітами на суми транзакцій, їхньої кількості тощо. А також граничних сум готівкових переказів, здійснених за допомогою терміналів самообслуговування», — розповів Гетманцев.

Як з’ясував НБУ під час перевірки банків та інших фінустанов, у тіні відбуваються фінансові операції на величезні суми в мільярди гривень.

Причому, аналізуючи ці платежі, фахівці НБУ дійшли висновку, що йдеться про схеми, якими користуються численні тіньовики, а також громадяни, які займаються забороненими видами господарської діяльності. У такий спосіб Нацбанку вдасться «вбити двох зайців» одразу: вивести бізнес із тіні та змусити платити податки, а також «перекрити кисень» забороненому бізнесу.

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber
Оставьте комментарий