Економіст назвав суму яку варто щомісяця відкладати з зарплати

EN RU

Економіст назвав суму яку варто щомісяця відкладати з зарплати
Економіст назвав суму яку варто щомісяця відкладати з зарплати

Економіст Павло Шеремета в інтерв’ю РБК-Україна (проєкт Styler) сказав, скільки потрібно відкладати від свого доходу.

На випадок непередбачуваних ситуацій чи витрат варто мати свою фінансову подушку. Такі заощадження допоможуть бути готовими до різних витрат, які можуть не вписуватися у ваш щомісячний бюджет.Скільки потрібно заощаджувати

Насамперед експерт наголошує, що ніколи не пізно почати заощаджувати гроші. Питання полягає лише в тому, в якому обсязі це робити.

«Це питання залежить від того, які у вас доходи, які видатки. Для себе я зробив такий висновок: я б сказав, що 15-30% від доходу треба відкладати. Треба виробити внутрішню дисципліну, що це недоторканний запас», — радить Шеремета.

Водночас якщо ваші доходи дозволяють заощаджувати більше, робіть це. А якщо життя вимагає більше видатків, ставтеся до цього з розумінням. Але тоді потрібно відкоригувати стан фінансової подушки, тому що певний час заощаджень не було.

Економіст також додає, що кредитування в банках — це те, що насправді можна було б відкласти.

«Треба розуміти, що кредит — це негативні заощадження, оскільки ви винні банку. З цим варто обережно. Дивіться на свою здатність повертати ці кредити. Я ціную людей, які живуть за принципом не брати кредитів взагалі», — каже він.

Скільки заощаджують у світі та в Україні

За словами експерта, нормальний рівень заощаджень у світі становить 25-30%. В Україні він становить 13%, а в Китаї — 45%.

«У мене був знайомий кореєць із трьома дипломами про найкращу освіту. Одного дня в п’ятницю ми з друзями вирішили випити кави. Він каже: «Я не йду». Хоча в очах видно, що хоче (сміється). Чому? Тому що він вичерпав свій бюджет на каву цього тижня. Ось така культура», — розповідає Павло.

Економіст назвав суму яку варто щомісяця відкладати з зарплати

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber
Оставьте комментарий