Онлайн-кредитування якими є правила безпеки для позичальників

Онлайн-кредитування є найбільш спрощеною процедурою отримання коштів, а особливістю такого виду кредитування є відсутність необхідності фізичного відвідування фінустанови та підписання паперових документів. У проєкті «Фінкульт» Фонду гарантування вкладів розповіли, як не стати жертвою шахраїв під час оформлення таких позик.

Онлайн-кредитування якими є правила безпеки для позичальників
Онлайн-кредитування якими є правила безпеки для позичальників

«Для отримання онлайн-кредиту достатньо мати смартфон, мережу інтернет, електронний підпис, який має таку ж саму юридичну силу, як і власноруч поставлений підпис», – йдеться у повідомленні. 

Що потрібно значи позичальникам

Позичальники, які оформлюють онлайн-кредити, мають пройти верифікацію / ідентифікацію у фінустанові та надати в електронному вигляді паспорт та ідентифікаційний код.«Під час підписання кредитної онлайн угоди, ви ставите галочку про згоду на надання дозволу на обробку своїх персональних даних в кредитній установі», – зазначають у ФГВФО. 

Щоб персональні дані позичальника не потрапили до рук шахраїв, не можна надавати особисту інформацію (прізвище, ім’я, по батькові, серію та номер паспорту, ідентифікаційний код) стороннім особам.

«Доступ до ваших конфіденційних даних повинен бути обмеженим. Якщо стороння особа отримає доступ до ваших персональних даних й обманним шляхом оформить онлайн-кредит, то проблеми виникнуть в першу чергу у вас», – підкреслюють фахівці. 

Доступ дітей до мережі інтернет, а іноді дитяча цікавість може призвести до того, що заповнивши відповідну форму певного документа без відому дорослих, члени родини можуть неочікувано отримати онлайн-кредит.

Щоб захиститись від шахраїв і не отримати від будь-якої фінустанови невиправданий борг, у Фонді гарантування радять:

  • ніколи і нікому не надавати оригінали та копії своїх документів;
  • не пересилати копії своїх документів у месенджерах, оскільки зловмисники зламують акаунти у соцмережах, а будь-які дані можуть потрапити до рук шахраїв;

Обробка персональних даних споживача фінпослуг має здійснюватись відкрито та прозоро, як це передбачено статтею 5 закону «Про захист персональних даних».

Особливості онлайн-кредитування

Онлайн-кредитування характеризується спрощеною процедурою отримання коштів:

  • операції проводяться в онлайн-режимі;
  • витрати часу є мінімальними;
  • немає додаткових зустрічей з представниками фінустанови, дзвінків та погоджень.

До переваг онлайн-кредитування можна віднести:

  • можливість отримання кредитів миттєво;
  • невеликі суми для термінових витрат;
  • не потрібна застава або поручитель;
  • гнучкі умови кредитування.

Чи рівноцінний онлайн-договір паперовому

Якщо позичальник оформив кредитний договір онлайн, використовуючи одноразовий пароль, то такий договір є рівноцінний звичайному паперовому.

Відповідно до закону «Про електронні довірчі послуги», однотипний пароль має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис чи кваліфікований електронний підпис.

Тому не варто нехтувати своїми зобов’язаннями за кредитом, якщо його укладено в онлайн-форматі.

Перед тим, як оформити онлайн-кредит, необхідно уважно перечитати усі пункти кредитного договору, а в подальшому – не допускати прострочення платежів.

Джерело
Оставьте комментарий