Неприбыльный статус

Неприбыльный статус

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Група компаній «Крестон Геренті Груп Юкрейн»
Е-mail: consulting@bestaudit.com.ua
http://www.guaranteegroup.com.ua
Тел.: 044-591-19-50

Неприбутковий статус

 

З 1 січня 2015 року Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» змінено порядок оподаткування неприбуткових організацій.

З метою вдосконалення регулювання правового статусу і оподаткування неприбуткових організацій Законом України від 17 липня 2015 року № 652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» внесено зміни, які набули чинності 13 серпня 2015 року.

Так, термін «неприбуткові підприємства, установи та організації» в новій редакції викладено як неприбуткові підприємства, установи та організації (далі – неприбуткові організації), які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно доп. 133.4 ПКУ.

Нагадаємо, до 13 серпня 2015 року ознака неприбутковості зводилась допровадження діяльності, метою якої не є одержання прибутку.

Проаналізуємо вимоги, встановлені ПКУ для набуття організацією статусу неприбуткової.

Згідно з пп. 133.4.1 ПКУ неприбутковою організацією є та, що одночасно відповідає таким вимогам:

– утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

– установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;

– установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);

– внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Стосовно Реєстру неприбуткових установ та організацій, то такий Реєстр з метою здійснення контролю веде центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, – центральний орган Державної податкової служби.

Порядок ведення Реєстру, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру встановлено наказом Мінфіну від 24.01.2013 р. № 37 «Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій».

Для внесення до Реєстру неприбуткова організація повинна подати до територіального органу ДПС нижчого рівня за її місцезнаходженням реєстраційну заяву та копії установчих документів.

Отже, з 13 серпня 2015 року організація може претендувати на статус неприбуткової лише після її внесення контролюючим органом до Реєстру неприбуткових організацій та установ.

Неприбуткові організації, які до 13 серпня 2015 року вже внесені до Реєстру та відповідають вимогам п. 133.4 ПКУ, переносяться до нового Реєстру автоматично.

Ті ж неприбуткові організації, які внесені до 13 серпня 2015 року до Реєстру, проте не відповідають вимогам п. 133.4 ПКУ, зобов’язані привести у відповідність свої установчі документи і до 1 січня 2017 року звернутись до територіальних контролюючих органів із заявою щодо включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

 Тетяна Локотей 

Група компаній «Крестон Геренті»

Блокнот Херсона источник

 

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber




Оставьте комментарий