Мешканці сіл в Україні можуть отримати грошову компенсацію за утримання господарства

Мешканці сіл в Україні можуть отримати грошову компенсацію за утримання господарства
Мешканці сіл в Україні можуть отримати грошову компенсацію за утримання господарства

Жителям сіл допоможуть коштами на утримання господарства. Утримувати сільське господарство в селах українцям непросто і щоб підтримати селян їм обіцяють фінансову підтримку. Мер Івано-Франківська Роман Марцинків у себе у Телеграм-каналі поділився деталями, повідомляє ukrainianwall.com.

Він повідомив, що у п’ятницю, 10 березня 2023 року, на засіданні міської ради було ухвалено зміни та доповнення до програми щодо надання фінансової допомоги селянам, які мають власне сільське господарство

Цю допомогу зможуть отримати як фермери, так і прості селяни, які тримають худобу. Зокрема, тепер вони зможуть отримати 5000 грн. за коня, але лише якщо його офіційно ідентифіковано. Також є обмеження — громадяни можуть отримати не більше 20 тисяч грн. в одні руки.

Господарі, які тримають одну чи кілька корів, зможуть отримати по 3000 грн. за одну тварину. За кіз та овець теж передбачена грошова компенсація.

Так, якщо у вас є від 5 кіз чи овець, то за кожну тварину можна отримати 2000 грн. Але один власник може одержати не більше 50 тис. грн.

Марцінків додав, що щоб громаді жилося ще солодше, було ухвалено рішення ще й платити компенсацію тим, хто має власну пасіку.

Потрібно мати від 5 бджолосім’ї, за кожну з міського бюджету заплатять по 200 грн. Але один власник може одержати не більше 50 тис. грн.

Як уже зазначалося, фермери та селяни повинні зареєструвати своє господарство, тварини повинні перебувати в добрих умовах, проходити вакцинацію та інше.

Також мешканцям, які зацікавлені у отриманні такої допомоги, мер Івано-Франківська порадив звертатися до Департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства міської ради.

Також чиновник залишив номери телефонів для консультацій та зв’язку:

050 202 88 63

097 833 14 91

На додаток, на Фейчбук-сторінці Марцинківа вказується, що компенсуватимуть громадянам і посадку фруктових садів та ягід, а також облаштування систем поливу та модульних теплиць.

Оставьте комментарий