Уряд планує підвищити мінімальні ціни на спиртні напої
Міністерство економіки розробило проєкт постанови про підвищення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на деякі види алкогольних напоїв.
Його представили на сайті відомства. Необхідність подорожчання пояснюють тим, що чинний розмір цін на алкоголь, окрім роздрібної вартості ігристих вин та газованих винних напоїв було запроваджено ще у вересні 2018 року. За цей час зросли ціни на сировину, комплектуючі, енергоносії та витрати на оплату праці. Крім того, з 1 березня 2022 року змінилися ставки акцизного податку на алкогольні напої.
«Це призвело до того, що розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам суб’єктів господарювання на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв і потребує коригування», — йдеться у пояснювальній записці до документа.
Тому у законопроєкті пропонують підвищити розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв:
· на горілку та лікеро-горілчані вироби підвищити — на 13%,
· на віскі, ром і джин — на 25%,
· на коньяк (бренді) — на 11−12%.
· на виноробну продукцію, зокрема, звичайні (неігристі) вина — на 62%;
· на сидр, пері, вина, вермути та інші зброджені напої (зокрема, суміші зі зброджених напоїв і суміші на основі зброджених напоїв), фактична міцність яких вища за 1,2% об’ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 22% об’ємних одиниць етилового спирту, — на 61−71%;
· на вина ігристі та газовані винні напої — на 28%.
· на виноробну продукцію (окрім сидру та перрі (без додання спирту), зброджених напоїв, отриманих винятково внаслідок натурального бродіння фруктових, ягідних і фруктово-ягідних соків, із вмістом спирту не більш як 8,5% об’ємних одиниць (без додання спирту) в упаковці типу Tetra-Pak та Bag in box — буде визначатися як похідна від затвердженої мінімальної ціни на відповідну продукцію в скляній тарі із коефіцієнтом 0,85.