Який навантажувач краще вибрати для роботи на складі?
На сьогодні складські навантажувачі — це найбільш затребуваний вид техніки, що використовується для проведення розвантажувально-навантажувальних робіт і складування різних товарів на вітчизняних підприємствах. Використання таких підйомно-транспортних машин дозволяє майже повністю позбавитися від ручної праці та максимально прискорити процеси, пов’язані з обробкою вантажів.
При виборі автонавантажувача слід враховувати безліч факторів, серед яких основними є:
- вантажопідйомність,
- висота підйому;
- комплектація;
- тип і потужність двигуна;
- можливість розширення опціональних можливостей; умови експлуатації;
- особливості маршруту;
- вид, вага і габарити вантажів.
За типом використовуваного палива прийнято ділити на 4 основні групи:
- Дизельні навантажувачі. Це потужні і продуктивні машини, які відмінно підходять для роботи на відкритих майданчиках. Основні недоліки — працюють досить шумно і при цьому виділяють вихлопні гази, через що їх забороняється використовувати у приміщеннях, а також для роботи з продовольчими товарами і ліками.
- Бензинові навантажувачі. Теж виділяють вихлопні гази, проте менш шкідливі, тому їх дозволяється експлуатувати в приміщеннях, але тільки з високими стелями та потужною вентиляцією, у т.ч. дозволено використовувати у хімічно агресивному та сильно запиленому середовищі. Шум при роботі видають помірний.
- Газові навантажувачі. Для їх роботи використовуються газові суміші. Оптимальний варіант для експлуатації в слабо провітрюваних приміщеннях. Працюють тихіше, ніж будь-які аналоги на інших видах палива.
- Електричні (акумуляторні) навантажувачі. У порівнянні з іншими типами — досить малопотужні. Але зате — більш компактні, малошумніта абсолютно екологічні. Ідеально підходять для роботи в умовах обмеженого простору.
Залежно від поставлених завдань, автонавантажувачі можуть комплектуватися повноповоротними вилами різної довжини, подовжувачами для вил, штирями, ковшем, гаком для підйому, а також іншими пристосуваннями для підйому та транспортування вантажів.
В Україні багато фірм пропонує навантажувачі для продажу. Однак найкраще купити автонавантажувач у перевіреного та надійного постачальника, котрий займається такою діяльністю багато років і має хорошу репутацію на ринку складської техніки. Наприклад, можна звернутися в компанію «Денал Груп» (сайт — https://denal.com.ua), яка пропонує за досить доступними цінами нові та вживані (б/в) навантажувачі, завезені з країн Європейського Союзу.