Православие икона дня

Православие икона дня
Святой Симеон Столпник.

Икона дня завтрашнего дня

Печерская икона Божией Матери с предстоящими Антонием и Феодосием.

Молитва Господня

Отче наш, Иже еси на небесех! Да святится имя Твое, да приидет Царствие Твое, да будет воля Твоя, яко на небеси и на земли. Хлеб наш насущный даждь нам днесь; и остави нам долги наша, якоже и мы оставляем должником нашим; и не введи нас во искушение, но избави нас от лукаваго. Яко Твое есть Царство, и сила, и слава, Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь.


Молитва о семье
Владычице Преблагословенная, возьми под Свой покров семью мою. Всели в сердца супруга моего и чад наших мир, любовь и непрекословие всему доброму; не допусти никого из семьи моей до разлуки и тяжкаго расставания, до преждевременныя и внезапныя смерти без покаяния. А дом наш и всех нас, живущих в нем, сохрани от огненнаго запаления, воровскаго нападения, всякаго злаго обстояния, разнаго страхования и диавольскаго наваждения. Да и мы купно и раздельно, явно и сокровенно будем прославлять имя Твое Святое всегда, ныне и присно, и во веки веков. Аминь.


Православный календарь



14 сентября 2015 г. ( 1 сентября ст.ст.), понедельник.
Седмица 16-я по Пятидесятнице.Поста нет.
 
Начало индикта — церковное новолетие. Прп. Симеона (икона) Столпника и матери его Марфы. Прав. ИисусаНавина. Мч. Аифала (икона) диакона, Персидского. Мцц. 40 дев постниц и мч.Аммуна (икона) диакона, учителя их. Мц. Каллисты и братий её, мчч. Евода иЕрмогена. Прмц. Татианы, мц. Наталии. Собор Пресвятой Богородицы в Миасинской обители (в память обретения её иконы). Черниговской-Гефсиманской (икона),Александрийской, Августовской и именуемой «Всеблаженная» (в Казани) икон Божией Матери.
 
 
 
 

 





Оставьте комментарий