У держфінустанові «ПриватБанк» розповіли про активність шахраїв під час війни. Вони, користуючись складним становищем громадян, застосовують метод обману в інтернеті під виглядом надання фінансової допомоги.
Про це повідомила пресслужба банку, пише novyny.live.
Як діють шахраї в інтернеті
У фінустанові зазначили, що організатори шахрайської схеми в інтернеті постануть перед судом. Під час воєнного стану в країні шахраї діють винахідливіше, користуючись довірою людей
Так, кіберполіцейські та фахівці СБУ викрили схему, яку організували троє неповнолітніх мешканців. Вона полягала у тому, що українцям розсилали у застосунках «Facebook Messenger» та «Viber» пропозиції надання грошової допомоги. Тоді як насправді у повідомленнях містилось посилання на фішинговий сайт. Громадяни, перейшовши за ним, вводили логіни та паролі для доступу до фінансових рахунків і в підсумку втрачали кошти з карток.
«Отримавши персональні фінансові дані громадян, шахраї налаштовували можливість безконтактної оплати чужими картками та здійснювали купівлю вартісних мобільних телефонів, інших товарів у Бердичеві та Житомирі, та отримували готівку через каси супермаркетів», — зазначають у ПриватБанку.
Як захистити себе від шахраїв
У банку радять для власного захисту дотримуватись наступних правил:
- перевіряти сайти та посилання, перед тим як перейти за посиланням;
- варто зберігати конфіденційність, нікому не передавати дані карток, паролі чи інші відомості;
- потрібно увімкнути багатофакторну аутентифікацію (додатковий рівень захисту акаунтів);
- уникати відкриття підозрілих файлів (такі як .exe, .vbs чи .scr).
ПриватБанк рекомендує негайно повідомляти про випадки шахрайства в меню «Комунікації» у застосунку «Приват24». Це дозволить швидше зупинити зловмисників і захистити рахунки.