В Уряді створили робочу групу для захисту українських громадян які виїхали за кордон в умовах війни

В Уряді створили робочу групу для захисту українських громадян які виїхали за кордон в умовах війни
В Уряді створили робочу групу для захисту українських громадян які виїхали за кордон в умовах війни

9 квітня 2022 року на засіданні Уряду було схвалено постанову про утворення робочої групи щодо захисту прав і свобод громадян України, які перебувають на території держав-членів ЄС та інших держав як тимчасово переміщені особи.

Співголовами робочої групи визначено Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгу Стефанішину та Міністра соціальної політики Марину Лазебну.



«Разом з Європейською Комісією працюємо над тим, щоб у нас була спільна політика щодо підтримки та захисту українських переселенців. Чимало з них були змушені рятуватись від війни, не маючи речей першої необхідності і джерел до існування. Вони потребують консульської та гуманітарної підтримки, забезпечення житлом, вирішення всього комплексу питань, пов’язаних із соціальним захистом, доступом до медицини, освіти, а також можливості працевлаштування. Важливо, щоб наші громадяни відчували, що Україна з ними і дбає про них», – зазначила Ольга Стефанішина.

«З перших днів широкомасштабного вторгнення Росії в Україну ми вирішували невідкладні питання: спростили виїзд українців за кордон у безпечні місця, забезпечили, щоб в країнах, куди вони перемістились, їхні права були захищені та надавалась максимальна допомога. Особливу увагу приділили захисту прав дітей з вразливих категорій, людей з інвалідністю. Тепер настав час для довгострокової транскордонної політики з ЄС щодо захисту прав українців у державах-членах та програми репатріації до України після стабілізації ситуації», – сказала Марина Лазебна.

Серед завдань робочої групи:

● використання застосунку «Дія» у процесі здійснення соціальних, компенсаційних та інших виплат;

● скасування плати за роумінг при використанні мобільного зв’язку за кордоном;

● забезпечення цифрового консульського обліку громадян під час перебування за кордоном;

● надання освітніх послуг українською мовою;

● посилення механізмів захисту від торгівлі людьми;

● створення можливостей, щоб громадяни за межами України могли отримати або підтвердити всю необхідну документацію;

● налагодження співпраці між правоохоронцями, органами соціального захисту та міграції України з відповідними органами у державах-членах ЄС;

● сприяння швидкому визнанню професійних кваліфікацій та вирішення інших питань.

Джерело: kmu.gov.ua