Обмеження на перекази з картки на картку нові податки опалювальний сезон: що зміниться в Україні з жовтня 2024 року

RU

Обмеження на перекази з картки на картку нові податки опалювальний сезон: що зміниться в Україні з жовтня 2024 року
Обмеження на перекази з картки на картку нові податки опалювальний сезон: що зміниться в Україні з жовтня 2024 року

У жовтні 2024 року на українців чекає чимало змін, зокрема, почнуть діяти обмеження на переказ коштів фізичних осіб. Також запроваджують нові податки чи оновлюються ставки для тих, що існують в Україні.

Також українцям вперше почнуть виплачувати кошти у рамках «Національного кешбеку». Крім цього, цього року Україна востаннє перекладатиме годинник.

ЕП розповідає докладніше, що змінилося для українців у жовтні 2024 року.

Обмеження на переклади фізосіб

З 1 жовтня 2024 року Національний банк України встановлює ліміт 150 тис. грн на місяць для переказів фізичних осіб «з картки на картку». Таке обмеження діятиме півроку лише на вихідні перекази за всіма рахунками клієнта, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб.

Однак такий ліміт не застосовуватиметься для людей, щомісячний офіційний дохід яких перевищує встановлене обмеження.

Також під обмеження не підпадають волонтери, які відповідають певним критеріям:

  • фізична особа офіційно зареєстрована як волонтер;
  • проведення волонтерських зборів є типовою діяльністю за рахунками фізичної особи-користувача у постачальнику платіжних послуг;
  • фізична особа подала листа від державного органу/військової частини/благодійного фонду про співробітництво в рамках організації збору коштів;
  • фізична особа надала інформацію про заплановані суми та строки збору коштів із зазначенням мети такого збору та подальшого використання зібраних коштів;
  • інформація з відкритих джерел, соціальних мереж та Інтернету підтверджує здійснення фізичною особою-користувачем волонтерської діяльності та мету волонтерських зборів.

Також не обмежуються операції з реквізитів IBAN. У НБУ пояснювали, що обмеження має запобігти використанню платіжної інфраструктури з протиправною метою.

Нові податки

17 вересня Верховна Рада ухвалила за основу законопроект про збільшення податків. Хоча за відповідний документ ще не голосували у другому читанні, він має набути чинності з 1 жовтня 2024 року.

Ухвалений у першому читанні законопроект передбачає такі норми:

  • підвищення військового збору (ЗС) з 1,5% до 5%;
  • встановлення ЗС у вигляді 1% від доходу платників єдиного податку III групи;
  • встановлення ЗС для ФОП — платників єдиного податку І, ІІ та ІV групи — на рівні 10% розміру мінімальної зарплати на 1 січня відповідно до року (зараз це 710 грн);
  • авансові внески на АЗС;
  • встановлення ставки податку на прибуток для банків за 2024 рік у розмірі 50%;
  • встановлення ставки податку на прибуток для небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25%.

В той же час не виключено, що до другого читання норми можуть змінити.

Очікується, що на 2024 рік такі податкові зміни принесуть держбюджету 58 млрд грн, та 137 млрд грн наступного 2025 року.

Виплати «Національного кешбеку»

У жовтні розпочнуться перші виплати Національного кешбеку у рамках програми «Зроблено в Україні».

Накопичувати кешбек за купівлю вітчизняних товарів українці почали з початку вересня, однак виплачуватимуть його до 20 числа наступного місяця. Максимально за місяць можна нагромадити до 3 тис. грн.

Зростання допомоги у зв’язку з безробіттям

З 1 жовтня 2024 року мінімальний розмір допомоги з безробіття зросте на 500 грн. — з 2,5 тис. грн. до 3 тис. грн. Таке рішення ухвалив Державний центр зайнятості.

Підвищення торкнеться осіб, які мають не менше ніж сім місяців страхового стажу за останні 12 місяців, а також зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб.

Для людей без страхового стажу розмір допомоги залишиться на рівні 1,5 тис. грн.

Старт опалювального сезону

Опалювальний сезон в Україні традиційно розпочинається у жовтні. Однак конкретна дата залежить від погодних умов та може відрізнятись від населених пунктів.

Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що в опалювальний сезон у столиці планують розпочати 15 жовтня — якщо температура повітря три доби поспіль опуститься нижче за 15 градусів.

Перерахунок субсидій

З 1 жовтня Пенсійний фонд (ПФУ) проведе перерахунок житлових субсидій на опалювальний сезон 2024-2025 років. Однак для більшості громадян такий перерахунок відбудеться автоматично.

Водночас до ПФУ потрібно звернутися до тих, хто отримує субсидію, і у кого відбулися зміни у складі зареєстрованих осіб домогосподарства.

Якщо заяву на субсидію подати з 1 жовтня до 30 листопада, вона призначається з початку опалювального періоду, а якщо з 1 грудня – з місяця, в якому було звернення.

Переведення годинників

Вночі 27 жовтня Україна повноцінно перейде на «зимовий час», адже Верховна Рада скасувала перехід на «літній час». За підрахунками Міненерго, скасування переведення годинника не вплине на драматичний вплив на енергосистему.

Після переходу на «зимовий час» Україна залишиться у часовому поясі GMT+2.

Підвищення тарифів «Укрпошти»

З 1 жовтня національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» змінює вартість поштових марок, маркованих конвертів та карток.

Так, ці знаки поштової оплати продаватимуться з урахуванням податку на додану вартість (ПДВ) за ставкою 20%.

Тому оновлена ​​вартість послуг буде такою:

  • U – пересилання внутрішнього простого листа без оголошеної цінності масою до 50 грамів – 18 грн;
  • F, M — пересилання внутрішнього листа, що реєструється, без оголошеної цінності масою до 50 грамів, простого листа без оголошеної цінності масою понад 50 грамів (до 250 грамів включно) — 36 грн;
  • A, G — пересилання поштової картки масою до 20 грамів включно до іноземних держав — 1 дол. без ПДВ (за курсом НБУ +20% ПДВ);
  • N, W — пересилання непріоритетного листа масою до 50 грамів включно до іноземних держав 1,5 дол. без ПДВ (за курсом НБУ +20% ПДВ);
  • P – доплатна марка – 5 дол. (за курсом НБУ +20% ПДВ).

Вартість маркованого конверту буде від 21,6 до 40,8 грн в залежності від формату.

Освітлення вулиці та парків

З 1 жовтня знімається обмеження щодо вуличного освітлення та підсвічування парків. Кабінет міністрів своїм розпорядженням також скасував рекомендації щодо обмеження використання кондиціонерів у держустановах.

У червні Кабмін ухвалив рішення зменшити споживання електроенергії у всіх державних установах. Це передбачало заборону використання кондиціонерів і відключення зовнішнього освітлення будівель і територій. Спочатку обмеження мали діяти до 31 грудня 2024 року.

Реєстрація авто в Німеччині для українців

З 1 жовтня українцям потрібно реєструвати свої авто у Німеччині. Проте така вимога діятиме лише для транспортних засобів, які перебувають у країні понад рік.

У Головному сервісному центрі МВС пояснили, що процедура передбачає заміну українських номерних знаків на німецькі.

Щоб отримати нове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу після повернення в Україну, автовласник має звернутися із заявою до будь-якого сервісного центру МВС. Далі потрібно сплатити платежі за перереєстрацію авто та номерні знаки.

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber




Оставьте комментарий