Ідея заробітку для Херсону Кавуновий бізнес

Якщо вас не лякає сезонний бізнес або ви хочете зайнятися річною сезонною справою на додаток до зимового, тоді Кавуновий бізнес саме для вас. Тим більше, що на ньому можна заробити стільки, скільки вистачить до наступного сезону. Правда, фахівці кажуть, що високі прибутки від кавунів не гарантовані. Але збільшити шанси на успіх допомагає грамотна організація справи.

Вирощування ягід

Організувати справу можна, охопивши весь його цикл, тобто, включивши в бізнес-план їх вирощування. До речі, за науковою класифікацією кавун – це ягода, причому африканська. Тому рости і набиратися солодкістю вона може тільки в теплих регіонах. У Україні найкращі умови для її культивації знаходяться в Херсонській області. Для цієї культури потрібна піщаний грунт з перегноєм, бажано з використанням таких добрив, як азот, кальцій і фосфор.

Висадка рослин

Можна скористатися іншим способом і попередньо висадити насіння по горщикам. Через два тижні розсаду можна висаджувати у відкритий грунт, коли заморозком вже не передбачається. Крім цього, цілий рік можна вирощувати кавуни в теплицях, правда, тоді вони втрачають в солодощі. Але враховуйте, що на одному місці їх можна ростити не більше трьох років.

Існує два найпопулярніших способи висадки культури. При першому для посадки готують грядки на відстані приблизно три метри один від одного. На них утворюють горбки приблизно півтора метра в діаметрі, куди потім висаджують по 3-5 зерен.

При вирощуванні культури на великих площах, бажано поруч з бахчей встановити вулики, щоб забезпечити запилення і зав’язь рослин.



Догляд за культурою

Кавуни вимагають особливого режиму поливу. На початкових етапах росту він повинен бути рясний, щоб ягоди швидко виросли і отримали максимальний розмір. При дозріванні його істотно скорочують, щоб вони набралися цукром і ароматом. Постійно треба вести боротьбу з бур’янами.

При вирощуванні у відкритому грунті кавуни можна збирати в кінці червня і початку серпня. Саме в серпні бізнес вступає в нову фазу – реалізацію. Буквально за місяць-два можна збути весь урожай і отримати чималий прибуток, навіть якщо продавати його за невеликою ціною.

Складнощі вирощування

  1. Місце для посадки. Вирощувати культуру на присадибному господарстві невигідно. Щоб мати високі обороти, треба знімати великий урожай, а рослина вимагає чималої площі. Купувати відразу поле теж ризиковано-бізнес може себе не виправдати. Тому рекомендують взяти поле під баштан в оренду, а після першого сезону визначитися з рентабельністю. При хороших показниках можна викуповувати землю.
  2. Посадковий матеріал. Треба розібратися в сортах арбузов і підібрати оптимальний для вирощування у вашій місцевості. Бажано купувати насіння на спеціальних фірмах, краще іноземних. Тоді є гарантія придбання хороших насіння.
  3. Збирання врожаю. Важливо збирати його, коли кавуни вже поспіли. У цій справі треба орієнтуватися на рівномірне забарвлення ягоди і її гладку поверхню. Збір врожаю проводиться тільки вручну, тому потрібно наймати працівників. За робочий день, 5-6 годин, вони здатні завантажити дві машини по 50 тонн.

Реалізація продукції

Після збору врожаю, його треба реалізувати. Для цього є три основні шляхи:

  1. Продаж реалізаторам по 1-2 грн. за кілограм, які зазвичай самі в сезон приїжджають з фурами на закупівлю товару.
  2. Самостійний збут через намет на узбережжі або в місті приблизно по 5-10 грн. за кілограм.
  3. Оптовий продаж в супермаркети та інші великі магазини довколишніх міст.

Цікаво! Якщо хочете дізнатися як заробити в інтернеті, читайте статтю за посиланням itstatti.in.ua.

Доходи від продажу кавунів

Якщо немає бажання займатися вирощуванням культури, цілком можна зосередитися виключно на реалізації арбузов. Збувати їх можна як прямо з машини, так і встановивши спеціальні торгові точки на ринках або вулицях міста. Практика показує, що на реалізації часом можна заробити навіть більше, ніж на вирощуванні. Адже якщо закупівельна ціна товару 1-2 грн., то продають його в середньому по 7 грн. за кілограм. Закуповують і збувають його тоннами. З одного можна отримати прибутку в 60-90 тис. грн.

Особливості закупівлі

Закуповуючи товар, треба знати, що він має свою сортність і, відповідно, відрізняється за вагою і закупівельною ціною. Всього виділяють три сорти кавунів:

  1. перший – 12-21 кілограм;
  2. другий сорт – 7-11 кілограм;
  3. третій сорт – 3-6 кілограм.

Найкраще реалізовуються кавуни другого сорту. Закуповуючи товар, варто поцікавитися у продавця сертифікат якості на продукцію, щоб не мати потім неприємних наслідків у вигляді забракованої партії товару. Якщо сертифіката немає, варто самостійно провести експертизу.

Особливості перевезення

Головна запорука успіху даного бізнесу-оперативність. Важливо встигнути привезти першу партію товару першому до початку сезону і продати її за максимально високою ціною. Буквально за місяць вартість кавунів може знизитися мало не в два рази. Найбільшою статтею витрат стануть транспортні витрати – оренда вантажівки або фури і бензин. Знизити їх можна, якщо мати власний транспортний засіб. До речі, якщо час транспортування перевищує 15 діб, треба придбати холодильник для арбузов.

Особливості реалізації

Реалізовувати товар, як вже говорилося, можна різними способами, але найбільш вигідним вважається оренда або покупка місця на ринку. Тоді ви отримуєте 100% прибуток з реалізації товару. Якщо машина, яка привезла товар, ваша власна, можна торгувати і з неї. В іншому випадку треба платити водієві за простий. Також треба враховувати, що розвантаження фури на 25 тонн займає не менше п’яти годин. Можна продавати товар перекупникам, але в цьому випадку багато не заробиш.





Оставьте комментарий