У Раді взялись за бомбосховища пропонують посилити вимоги ще на стадії забудови

У Раді взялись за бомбосховища пропонують посилити вимоги ще на стадії забудови
У Раді взялись за бомбосховища пропонують посилити вимоги ще на стадії забудови

У Верховній Раді зареєстрували законопроект № 7398 щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій. Зокрема, всі придатні для укриття об’єкти зобов’яжуть за потреби готувати до прийому населення у 12-годинний термін. Про це УНН повідомляє з посиланням на ВР.

Деталі

Нардепи пропонують внести зміни до низки законодавчих актів щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій.

«У разі переведення єдиної державної системи цивільного захисту, її складових в режим підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану та в особливий період захисні споруди цивільного захисту, споруди подвійного призначення, найпростіші укриття незалежно від форми власності повинні приводитись у готовність до прийому населення у термін, що не перевищує 12 годин, крім захисних споруд цивільного захисту, що перебувають у постійній готовності до використання за призначенням», — йдеться в законопроекті.

Також повідомляється, що приведення захисної споруди цивільного захисту, споруди подвійного призначення, найпростішого укриття у готовність до прийому населення може передбачати необхідність звільнення такого об’єкта від майна третіх осіб.

Окрім того, законопроект пропонує, зокрема:

· визначити, що містобудівна документація на регіональному та місцевому рівнях повинна містити розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту. Затвердження вказаної містобудівної документації за відсутності такого розділу забороняється;

· встановити, що проектна документація на будівництво об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, на яких постійно перебуватимуть понад 50 фізичних осіб або періодично перебуватимуть понад 100 фізичних осіб, обов’язково повинна передбачати розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту, проектні рішення якого мають забезпечувати дотримання вимог доступності для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення;

· встановити таку додаткову підставу для відмови органу державного архітектурно-будівельного контролю у видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта як невідповідність об’єкта проектній документації на будівництво такого об’єкта та/або вимогам будівельних норм, у тому числі щодо дотримання вимог, передбачених розділом щодо інженерно-технічних заходів цивільного захист;

· надати визначення терміну проектна документація повторного використання та врегулювати питання її експертної оцінки;

Доповнення

Парламент ініціював розробку нових будівельних норм, які передбачають надійні бомбосховища у відбудованих та нових будинках, про що повідомляла голова політичної партії «Слуга народу» Олена Шуляк. Вона зазначила, що в Україні розробляється план відновлення житлових будинків та інфраструктури, яку знищили окупанти.