Нафтогаз озвучив тариф для 8,8 млн споживачів газу

Нафтогаз озвучив тариф для 8,8 млн споживачів газу
Нафтогаз озвучив тариф для 8,8 млн споживачів газу

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» озвучила тариф, за яким газ будуть отримувати колишні клієнти газзбутів, що втратили постачальника з 1 червня, повідомляє прес-служба НАК.

Мова йде про всіх споживачів, які раніше отримували природний газ від 17 постачальників під брендом «Твій газзбут» (104.ua) та ТОВ «Одесагаз-Постачання».З 1 травня 2022 року до реєстру Газопостачальної компанії «Нафтогаз України» підключені 8,8 млн українських домогосподарств, які отримували газ від постачальника «останньої надії». Їх під’єднали до тарифу «Фіксований» за ціною 7,96 грн/куб. м (з ПДВ, без вартості транспортування).

З 1 травня 2022 року вони постачаються газом від Нафтогазу. Це означає, що за газ, отриманий до 30 квітня включно, потрібно розраховуватись із попереднім постачальником, а після 1 травня – з ГК «Нафтогаз України».

«Зміна ціни актуальна для клієнтів, які донедавна отримували газ від місцевих газопостачальних компаній у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Чернівецькій і Чернігівській областях», — зазначили в компанії.

Як повідомлялося, ГК «Нафтогаз України», як постачальник «останньої надії», з червня розпочала забезпечення газом 8,8 млн домогосподарств. ГК очікує, що найближчим часом ці клієнти будуть переведені на стандартні контракти з компанією, щоб ціна для споживачів «останньої надії» стала 7,96 грн/куб. м (з ПДВ, без вартості розподілу/доставки). Утім, протягом декількох місяців цього року за рішенням уряду, а надалі НКРЕКП, ціна ПОН для населення була прирівняна до ціни постачання ГК «Нафтогаз Трейдинг». Загалом на ринку постачання газу населенню ведуть активну діяльність трохи більше ніж 40 компаній.

Із 1 червня 90-93% постачальників газу населенню припинили його обслуговувати, оскільки не змогли підписати договори з ТОВ «Нафтогаз Трейдинг» на отримання ресурсу для побутових споживачів, повідомив CEO постачальника газу та електроенергії ETG.UA Володимир Шведкий.

Джерело: kosatka.media