Як допомогти бездомним тваринам вижити під час війни 6 практичних порад

Як допомогти бездомним тваринам вижити під час війни 6 практичних порад
Як допомогти бездомним тваринам вижити під час війни 6 практичних порад

Як допомогти бездомним тваринам вижити під час війни: 6 практичних порад

В Україні зросла кількість безхатніх тварин

В Україні віддавна існує проблема з бездомними тваринами, а під час війни вона тільки загострилася: нерідко люди покидають своїх улюбленців і ті стають безпритульними.

Команда зоозахисної організації UAnimals дала кілька порад, як допомогти в такій ситуації нашим чотирилапим братам. Рекомендації вона опублікувала на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук».1. Перше і найлегше, що ви можете зробити, — це годувати тварин. Нині вони потребують їжі, як ніколи, адже волонтери, які постійно їх годували та лікували, тепер або дуже зайняті, або залишили країну, або перебувають у бомбосховищах.

2. Якщо у вас є можливість — прихистіть тварину. Можливо, зараз і не найкращий час, щоб брати собі друга, але так ви врятуєте чиєсь життя. А навіть одне врятоване життя — це вже багато, упевнені зоозахисники.

3. Якщо ви підібрали тварину і хочете відвезти її до притулку в Україні, то спершу дізнайтеся в притулку, чи можуть вони сьогодні приймати нових тварин, адже багато з притулків нині переповнені та на межі виживання.

4. Підбирайте тварин і шукайте можливість їх передати до притулків у Польщі — дружня сусідська країна нині приймає наших тварин. Якщо ви їдете за кордон, то можете взяти тварину із собою й віддати її до притулку в Польщі, або якщо знаєте когось, хто їде — попросіть їх вивезти тварину (якщо люди мають місце). Також є волонтери, які вивозять тварин зі Львова у притулки в Польщі:

— забирають зі Львова та, можливо, інших міст західної України (з лінії фронту, Києва, Харкова, Одеси і т. д. — ні): +48 518 569 487;

— забирають тільки зі Львова (з лінії фронту, Києва, Харкова, Одеси і т. д. — ні): +48 573 098 550;

— чат у телеграмі з допомоги тваринам (ветеринарна, питання виїзду, допомога щодо притулків).

https://t.me/+Uwb2IiL2F2LedA7f

5. Інформуйте ваших друзів і знайомих про те, що тварину нині вивезти дуже легко, що Європа приймає без ветеринарних паспортів, щеплень та чипів і що хвостики — такі ж діти й залежать від них, що без господарів вони не виживуть. Так ви зменшите кількість безпритульних тварин.

6. Допоможіть людям, у яких фінансові або інші труднощі й вони на межі покинути тварину — кормом, інформаційно, переноскою (якщо в них немає) тощо. Це теж зменшить кількість покинутих тварин. Раніше ЕкоПолітика писала, як потурбуватися про домашніх тварин під час війни.

Джерело: Ecopolitic.com.ua