Євро втрачає свою популярність

Євро втрачає свою популярність
Євро втрачає свою популярність

В Україні попит на європейську валюту поки що зберігається через слабкість гривні.

Євро до долара США втрачає за день уже понад 1%. На тлі зростання безробіття і високої інфляції активи єврозони не такі привабливі для інвесторів, як і сама валюта.

Про це в ексклюзивному коментарі розповів аналітик RoboForex Андрій Гойлов.

Подписывайтесь на Telegram-канал "Блокнот Херсона" и в Viber

Зниження популярності євро може бути спричинене тим, що ЄЦБ не поспішає наслідувати приклад ФРС і підвищувати ставки. Французька фінансистка Крістін Лагард (Christine Lagarde) заявила, що ЄЦБ почне підвищувати відсоткові ставки лише через деякий час після того, як завершить купівлю активів. Судячи з пресрелізу, це відбудеться не раніш за III квартал.

Що буде з євро в Україні

В Україні ( квітень 2022 року) попит на європейську валюту поки що зберігається через слабкість гривні.

Не секрет, що через купівлю «військових» ОВДП НБУ проводить її приховану емісію. У короткостроковій перспективі це компенсується надходженнями макрофінансової допомоги від ЄС та США. Однак у разі продовження активних бойових дій масштабна девальвація української національної валюти є фактично неминучою, — говорить експерт.

З цієї причини євро матиме популярність у бізнесу та населення. Проте темпи його зміцнення можуть бути значно меншими, ніж у долара США.

Тому левову частку в заощадженнях краще відвести саме американському долару. Нещодавнє рішення НБУ спростити торгівлю готівкою іноземними валютами може привести до незначного зміцнення гривні. Це хороша нагода купити євро за вигідним курсом, якщо цього активу у вас ще немає, — зауважив Гойлов.

Джерело: businessua.com

Подписывайтесь на Telegram-канал "Блокнот Херсона" и в Viber