Кредитні ставки українських банків знову зросли. У лютому українці можуть узяти споживчий кредит в середньому під 36% річних. Порівняно з січнем кредити для населення стали ще дорожчими. Як і слід було очікувати, чисельність позичальників скоротилася.
Про це свідчить нова статистика, опублікована Нацбанком України.
Епоха дорогих грошей в Україні усе ж настала. Після того, як ще влітку минулого року НБУ підвищив облікову ставку до 25%, банки ще доволі довго чинили опір підвищенню відсотків за депозитами та кредитами. Але процес все одно просувається. Банки змушені підвищувати ставки за депозитами, щоб залучити якомога більше вкладів. І водночас, іде паралельний процес – підвищення кредитних ставок.
Як і припускали експерти, гроші в Україні стали надто дорогими. Щоб віддати банку борг, українцям доведеться багато переплачувати. Так, лише порівняно з січнем кредитна ставка для населення зросла на 0,3%: з 35,7 до 36%. При цьому ставки за кредитами для населення в іноземній валюті знизилися з 7,2% до 5,1%.
Скоротилися також ставки за валютними кредитами й у підприємств: з 5,9 до 5,5%. При цьому гривневі кредити для підприємств зросли на 1%: із 19,5 до 20,5%.
Як і слід було очікувати, зростання кредитних ставок призвело до того, що українці почали позичати у банків менше грошей. Зокрема, кредитний портфель підприємств за місяць скоротився на 1,2%. Втім, це можна було б трактувати як наслідок загального скорочення виробничого сектору в Україні. Проте, населення за місяць також скоротило свої кредитні апетити на 1,3%.
Гроші в Україні стали надто дорогими. А тому українці всіляко намагаються уникати позик та обходитися тим, що є.