Чи довго ще дощитиме прогноз погоди в Україні на тиждень
У понеділок, 13 травня 2019 року опади знову очікуються по всій країні
Весна в цьому році, а особливо травень, ніби дражнить українців – невеликі потепління змінюються похолоданнями, а за ними і дощами. Сайт «Сегодня» дізнався, якої погоди варто очікувати в середині травня.
У суботу, 11 травня по всій Україні ті самі дощі і грози, повідомляє Укргідрометцентр. У західних областях вдень в середньому від 16 до 19 градусів тепла, в центрі і на півночі від 17 до 19 градусів, у східних областях найтепліше – від 19 до 22, і на півдні від 16 до 19 градусів вище нуля.
У неділю, 12 травня опади знову очікуються майже всюди, сухо буде тільки на решті західних областей (Закарпатська, Волинська, Львівська, Івано-Франківська), і на сході, в Луганській області. Трохи потеплішає – так, в західних, центральних і північних регіонах вдень від 19 до 22 градусів, на сході від 21 до 23, в південних регіонах від 18 до 22 градусів тепла.
У понеділок, 13 травня знову заллє всю Україну. Стовпчик термометра коливатиметься в тому ж діапазоні, що і напередодні, в неділю.
У вівторок, 14 травня дощитиме тільки в західній і північній частинах країни, на решті території сухо. У західних областях при цьому похолодає – вдень від 15 до 18 градусів – а ось в інших регіонах буде тепліше: в центрі і на півночі від 21 до 23 градусів, на сході від 22 до 25 градусів, на півдні від 21 до 23 градусів вище нуля.
У середу, 15 травня сухо тільки на сході та в деяких південних регіонах (Херсонська область, Крим), на решті територій країни вже звичні дощі і грози. Температура повітря залишиться на рівні показників попереднього дня.
Народний прогноз погоди
11 травня – цей день пов’язаний з початком збору березового соку, яким поїли хворих, повідомляє сайт «Синоптик».
Також поправити здоров’я допомагав теплий (південний) вітер, характерний для цього дня. У давнину спостерігали за погодою вночі: якщо вона була теплою, а небо було зоряним, значить вродить гарний врожай.
12 травня — день пам’яті дев’яти мучеників Кизичеських. Практикувався такий звичай: якщо опівдні вийти на дорогу і підставити обличчя теплому вітру, то «здоров’я додасться на цілий рік». У давнину помітили, що ясний схід сонця у цей день обіцяє гарне літо.
13 травня відзначається день пам’яті апостола Якова Зеведеєвого. Теплий вечір і зоряна ніч в цей день пророкували грізне і тепле врожайне літо. На погоже літо вказував і ясний схід сонця.
14 травня день вшановується пам’ять святого пророка Єремії-Запрягальника, оскільки на цей час припадав розпал польових робіт. Негода в цей день обіцяє сувору і холодну майбутню зиму (порівняйте з офіційним прогнозом). А якщо сонце сходить ясно – все літо буде «червоним», погожим.
15 травня відзначається день пам’яті князів Бориса і Гліба, сіячів. У цей день починають співати солов’ї, тому його називають «Соловйовим». Якщо соловей співав заливисто, значить «весна пішла на спад, а літо – на прибуток». Якщо соловей заспівав «на голі дерева», бути неврожаю плодів у садах.