Через яку суму боргу українцям можуть вимкнути електроенергію

Через яку суму боргу українцям можуть вимкнути електроенергію borg-mozhe-buti-pidstavoyu-dlya-vidimknennya
Через яку суму боргу українцям можуть вимкнути електроенергію

Через яку суму боргу українцям можуть вимкнути електроенергію

Через дорогі тарифи споживачі не сплачують комунальні послуги та накопичують борги.

Приміром, з початку року кияни заборгували за електроенергію 172,7 млн грн. Чиновники стверджують, що через борги перед постачальниками послуг українці можуть втратити своє житло . Однак, щоб змусити українців сплачувати по квитанціям, постачальник може припинити надання послуги.

Domik.ua з’ясував, що у Правилах користування електроенергією не передбачена сума заборгованості, за яку компанія-постачальник може вимкнути споживачам електроенергію. Енергопостачальна компанія самостійно вирішує, за які борги можна припинити надання послуги.

Читайте також: Міністерство юстиції України затверджує графік відключення електрики

Якщо споживач не сплатив за послугу протягом 10 днів після терміну, зазначеного у квитанції, компанія надсилає попередження про вимкнення електрики. У разі ненадходження оплати на 30-й день після отримання попередження, компанія має право відключити боржника від мережі. Однак, припиняти енергопостачання споживачеві заборонено перед вихідними та святковими днями.

У випадку, коли у споживача немає коштів на погашення заборгованості, він може звернутися до компанії з заявою відстрочити оплату. Компанія може розрахувати графік сплати боргів на основі довідки, що підтверджує неплатоспроможність споживача.

Після оплати заборгованості надання послуги відновлять протягом 3 днів у містах та 7 днів у селах. При цьому потрібно не тільки сплатити борги, а й вартість повторного підключення та збитків, які поніс енергопостачальник. Споживач має право скласти акт-претензію, якщо електропостачання не було відновлено у вказаний термін.

У разі припинення електропостачання з вини компанії, то енергопостачальник несе відповідальність у розмірі двократної вартості недовідпущеної споживачу електричної енергії.

Джерело

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber




Оставьте комментарий